Новости

Honor ќе го објави новиот гејмерски MagicBook во август

Honor го најави претходно својот гејмерски лаптоп, кој доаѓа во август со најновиот AMD хардвер. Очекуваме од Honor да излезат тизери во...


MacBook Air пристигнува со магична тастатура и подобра цена

Apple вгради магична тастатура во лаптопот MacBook Air - Magic Keyboard, без butterfly, со key travel од 1мм, исто како кај 16 инчениот...


Излезе помал RedmiBook 13 со верзија Intel Core i5 и Intel Core i7

Redmi брендот го претстави новиот модел на лаптоп RedmiBook 13, што со самата ознака кажува дека е со 13 инчен дисплеј и помала верзија...


Претставен iMac - моќен дисплеј и брз како молња

Apple ја претстави новата генерација на iMac компјутери...


Запознајте го чудовиштето HP Envy Recline 23

HP го лансираше HP Envy Recline 23 еден од најголемите All in One PC компјутери кој ќе работи на оперативниот систем Windows Phone 8.1 и...