Новости

iPad Pro (2024) со Ultra Retina XDR OLED екран, чипсет M4 лансиран во Индија заедно со Apple Pencil

Најновиот iPad Pro модел на Apple е првиот уред од компанијата што се напојува со својот нов чип М4.


Првиот Android телефон на Samsung беше претставен пред 15 години

Samsung е најголемиот светски бренд за паметни телефони и ја држи круната повеќе од една деценија. Се започна со првиот Андроид смартфон...


WhatsApp додава нова функција „многу барана“ која наскоро доаѓа на Вашиот телефон

Вашиот WhatsApp ќе изгледа поинаку во наредните недели без разлика дали го користите на iPhone или Android


Android 15 ќе Ве известува за здравјето на чипот за складирање на телефонот

Android 15 најавен за лансирање оваа година, кои новости ќе ги донесе?


Дали твојот iPhone ќе добие IOS 18

Дознајте дали моделот на iPhone кој го користите Вие ќе ги добие сте новости со новото софтвер ажурирање


5 начини да го користите новиот Find my Phone на Android

Новото искуство „Најди го мојот уред“ Ви помага лесно да ги пронајдете вашите погрешно поставени уреди со Android и други работи.


Како ќе изгледа iPhone 16?

Популарна тема помеѓу корисниците а медиумите се трудат да изнесат што повеќе детали.


Понудата која сите ја очекувавте

Пролетта пристигна а со неа и новата понуда на Samsung која не треба да ја пропуштите


Најдобриот Samsung телефон сега уште подобар

Samsung открива значајни нови подобрувања за Galaxy S24 Ultra.


iOS 18 наводно „најголемото“ ажурирање во историјата

Еве што да очекувате од овогодинешното ажурирање на софтверот за iPhone


One UI 6.1 и Galaxy AI сега достапни и на Galaxy S23, Galaxy Z Fold5 и Z Flip5

Пристигна новоста која многумина ја очекуваа


За првпат во Македонија, Netflix преку А1

Партнерство помеѓу А1 и Netflix за дополнително уживање на корисниците.


Samsung воведува функција 3D Map View базирана на платформата SmartThings и вештачката интелигенција

Функцијата 3D Map View го поедноставува управувањето со домот претворајќи ги реалните нацрти на домот во виртуелни слики во апликацијата...


„A1 Academy” го отвара пријавувањето за модулот Бизнис аналитика

За подобар свет - Предизвикај се себеси со возбудливи можности за стабилна и успешна кариера.


Дознајте за новите Samsung телефони од Galaxy А серијата

Во тек е промотивна понуда за преднарачка на новите модели на телефони Galaxy A55 5G и Galaxy A35 5G со која добивате и неверојатен...


Samsung има големи амбиции за Galaxy Ring

Samsung развива голема амбиција за иднината на здравјето дома и се фокусира на овој паметен прстен што може да се носи.


Wear OS ги обновува известувањата за да го подобри животниот век на батеријата

Новостите кои ги престави Google на Светскиот конгрес за мобилни телефони 2024 година.


Феноменална понуда на која нема да и одолеете!

Новите модели од А серија за 2024год пристигнаа! Не пропуштајте ја одлилчната понуда и добијте подарок заедно со Вашиот нов телефон...


Nothing Phone 2a - Се што треба да знаете

Доколку сте заинтересирани за уред кој е со прифатлива цена а сепак има солидни перформанси, го имаме решението за Вас.


Откриени победниците на Glomo Award на MWC Barcelona 2024

29-тото годишно доделување на Глобалните награди за мобилни телефони. Дознајте ги последните информации од светот на електрониката.


Досадно? Играјте ја оваа скриена игра во Вашите ДМ-и на Инстаграм

Погледнете какво изненадување приреди Инстаграм на корисниците.