Новости

Карл Пеј има изненадување со дизајнот на Nothing Phone (2)

Nothing Phone (2) е еден од најочекуваните Android смартфони за 2023 година. Се очекува новиот модел да биде со поголема моќност, кај...


Galaxy Z Fold 5 и Flip 5: Први преклопни смартфони на Samsung со отпорност на прашина

Преклопната телефонија се подобрува со текот на времето и тоа се очекуваше. Galaxy Z Fold 4 и Flip 4 се сертифицирани со IPX8, што значи...


Teslin Model S Plaid постави рекорд во Нирбургринг

Teslin Model S Plaid повторно е на лидерското место како најбрзо електрично возило на тркачката патека Нирбургринг, со време од 7:25.23....


Xiaomi Redmi 12: Објавени спецификации и кутијата за продажба

Xiaomi е еден од најголемите производители на смартфони, кои го објавија новиот Redmi 12C минатата година, а сега треба да го претстави...


Mac Studio и Mac Pro се нови супер-компјутери за „главни режисери“ во филмската индустрија

MacStudio е мал десктоп компјутер што Apple го претстави минатите години и ја доби првата голема надградба. Џенифер Мун истакна дека...


MacBook Air (15): Единствениот лаптоп што има се и најлесен е од сите

Apple ја најави WWDC конференцијата дека ќе биде најголема досега. И така и беше. За два часа се претставени неколку нови уреди, нови...


Apple ги претстави долгоочекуваните очила за проширена и виртуелна реалност - Vision Pro

После долго чекање, Apple на девелоперската конференција ги претстави своите први очила за проширена и виртуелна реалност - Apple Vision...


Не пропуштајте да купите телефон од Redmi Note 12 серијата и да добиете изненадување

Зачекорете во светот на напредната технологија уште денес, со неверојатната понуда за Redmi Note 12 серијата. Доколку купите некој од...


Видео демонстрира како изгледа новиот „screen clock“ на Android 14

Некои Android корисници бараат нешто возбудливо кај Android 14, за кој има дојава дека ќе биде со нов часовник на lock screen екранот....


Samsung Galaxy S23 нема да чека долго време за Android 14 beta

Samsung е најдобар за надградба на Android. Google Pixel телефоните се први секогаш за најновите Android верзии, а телефоните на Samsung...


WWDC 2023 почнува за неколку часа, што да очекуваме и како да гледаме

Worldwide Developer Conference (WWDC) настанот на Apple е еден од најважните настани во годината за компанијата. WWDC секогаш има поголем...


Nothing потврдува три години надградба на Phone (2), исто како и за Nothing Phone (1)

Nothing компанијата на Карл Пеј досега го претстави само Nothing Phone (1) кој доживеа успех како почетник. Сега компанијата потврдува...


Samsung и Dezeen организираат глобален Re:Create конкурс за дизајн за акцент на вредноста на Samsung

Samsung и Dezeen организираат глобален Re:Create конкурс за дизајн за акцент на вредноста на Samsung


Motorola Razr 40: Motorola го претстави својот прв буџетски преклопен смартфон

Motorola не се прослави со новите Motorola Razr преклопни смартфони во текот на последниве години, но веруваме дека ќе постигне успех со...


Русија за прв пат го казни WhatsApp, затоа што не избришал забранета содржина

Meta Platforms Inc е матична компанија на WhatsApp. И покрај тоа, минатата година била забранета во Русија како екстремистичка...


Видео: Huawei Mate X3 може да преживее екстремни падови

Сигурно не би помислиле дека Huawei Mate X3 би бил со цврст дизајн и може да издржи пад од маса. Се разбира, првото нешто што би можеле...


Одредена цената за Xiaomi 13 Ultra во Европа

Xiaomi Xiaomi 13 Ultra е еден од најдобрите Android смартфони, со цена од €1,499 за Европската унија. Цените за 12GB + 512GB меморија ќе...


Apple спрема промени во екранот кај iPhone 16 за да му конкурира на Samsung

iPhone 16 серијата пристигнува за 3 месеци, а во меѓувреме се појавија гласини какви промени Apple ќе имплементира во новите модели. За...


Samsung Galaxy S23 FE ќе биде со Exynos процесор, нема да има Snapdragon

Постоеше тврдење извесно време дека новиот Fan Edition модел на смартфон ќе биде со Snapdragon 8+ Gen 1 процесор. @Tech_Reve има дојава...


OnePlus 11 Marble Odyssey Edition излезе со микро-кристален камен

OnePlus 11 Marble Odyssey Edition пристигнува со стил, кој претставува комбинација од елеганција и моќност. После претставувањето на...


Honor 90, 90 Pro официјално: Камера 200MP, батерија 5000mAh и 16GB RAM

Honor 90 и Honor 90 Pro беа презентирани во Кина. Интернационалната верзија со Google Mobile Services (GMS) ќе излезе за брзо време....