Новости

Honor 9X Pro пуштен во продажба во Европа

Новиот модел од достапната средна висока класа Honor 9X Pro е пуштен во продажба во Европа и веќе може да се купи во неколку земји, со...


Објавени слики од Honor Play 4T серијата

Honor Play 4T серијата на смартфони се очекува да биде презентирана за два дена, при што протекоа фотографии за двата нови модела Play 4T...


Кои се тројцата претставници на серијата Huawei P40 што ќе се продаваат во земјава

Од 6 април на македонскиот пазар ќе се продаваат 3 нови модели, претставници на авангардната P серија со врвен дизајн и камера на Huawei...


Huawei P40 lite излезе со 6GB RAM и 128GB ROM

Huawei го претстави новиот Huawei P40 lite, кој пристигнува со IPS дисплеј со големина од 6,4-инчи и резолуција од 2.310х1.180 пиксели....


Huawei P40 Lite пристигна во Европа

Huawei го лансираше првиот смартфон од новата P40 серија, и како вообичаено станува збор за Lite моделот кој припаѓа на средната висока...


Одличниот Huawei Nova 6 SE пуштен во продажба

Huawei го пушти во продажба новиот смартфон од високата средна класа Nova 6 SE кој може да се нарача од нивната веб страна за цена од...


Веќе се познати деталите за Huawei P40 Lite

Huawei на почетокот на следната година ќе ја претстави новата серија на премиум смартфони Huawei P40 но, уште од сега веќе се познати...


Honor 20 Lite пристигнува за неколку дена со Kirin 810

Honor 20 Lite ќе биде наскоро претставен, а во меѓувреме излегоа спецификациите за него. Се работи за евтин модел на смартфон, кој ќе...


Утре доаѓа Huawei Honor 20 Lite

Huawei утре официјално ќе го претстави новиот модел од средната класа Huawei Honor 20 Lite кој ќе има шаренолика маска чии бои ќе се...