Новости

Huawei ги претстави новите P50 и P50 Pro, ама само за Кина

Huawei одржа онлајн презентација за најновите смартфони P50 и P50 Pro, кои не се со 5G мрежа, туку само со 4G. Huawei става посебен...


Спецификациите на Huawei P50 Pro (неофицијално) протекоа без 5G мрежа!?

Наскоро Huawei ќе го претстави Huawei P50 на својот следен евент. MySmartPrice објави дека наводно Huawei P50 Pro ќе биде лимитиран на 4G...


Huawei P50 ќе се лансира официјално на 29 јули

Официјално е потврдено дека следниот предводник на Huawei ќе се нарекува Huawei P50 и ќе биде лансиран на 29 јули, во 13.30 часот или...


Huawei наводно нема да има доволно Kirin 9000 5G чипови за P50 Pro

Пред банирањето на Huawei, кинескиот производител беше вториот најголем клиент во светот во TSMC, веднаш зад Apple. Кога започна...


Samsung наводно ќе ја прави третата верзија на Huawei 5G Kirin 9000

Пораду САД, Huawei не е во можност да го прави сопствениот Kirin процесор, и затоа Samsung би можел да го прави следниот Huawei Kirin...


Huawei P50 5G протече со голем дисплеј и огромна ѕверска камера

Почнаа да протекуваат слики со новата серија на Huawei P50 серијата. Стив Хермерстофер објави CAD-рендери што го демонстрираат Huawei P50...


Протекоа слики со камерата на Huawei P50 Pro 5G

Huawei продолжува понатаму и покрај тоа што Трамп ги блокираше. Huawei P50 Pro 5G е моделот што ќе се претстави во иднина, кој ќе има два...


Huawei P50 ќе биде првиот уред со свој HarmonyOS

Huawei P50 ќе биде првиот уред што функционира со HarmonyOS, beta 2 тестирањето на новиот оперативен систем помина, а сега е веќе на beta...


Откривањето на следниот 5G таблет на Huawei е за неколку недели!?

Huawei се уште официјално не објавил, но се повеќе се зборува дека следната предводничка серија за 2021 година пристигнува на 17 април:...


Huawei P50 доаѓа во април, но во ограничени количини

Huawei најверојатно на 17 април официјално ќе ја претстави новата серија на премиум смартфони Huawei P50, но овие модели за почеток ќе...


Откриено е и кога пристигнува Huawei Mate X2

Ричард Ју, главниот извршен директор на Huawei потврди дека новиот смартфон на преклоп со флексибилен екран Huawei Mate X2 официјално ќе...


Huawei P50 ќе биде многу моќен со екстра камери, дисплеј и процесор

Huawei исто така ги засука ракавите за да понуди врвен квалитет во премиум класата за да го одржи нивото на компетитивност. За следниот...


Huawei MatePad (12.9) доаѓа со неверојатен OLED дисплеј од 120Hz

Huawei спрема нов таблет со којшто компанијата планира на пазарот да се натпреварува со iPad Pro на Apple и Samsung Galaxy Tab S7+....


Snapdragon 888 официјално излезе, 25% помоќен и за 25% поефикасен

Qualcomm објави нови информации за Snapdragon 888 процесорот, кој бил со 5нм процес на производство, истата технологија со којашто е...


Huawei Mate 40 Pro достапен на македонскиот пазар

(1 декември 2020 година) – Од денес, најновиот и најмоќен предводник на Huawei до сега - Mate 40 Pro, е достапен на македонскиот пазар,...


Huawei Mate X2 веќе е одобрен и наскоро пристигнува

Huawei веќе ги обезбеди сите неопходни сертификати и одобренија за новиот флексибилен смартфон на преклоп кој ќе биде нивни втор од ваква...


Huawei Nova 8 и Honor V40 со сличен дизајн кај камерите

Huawei Nova 8 и Honor V40 ќе бидат официјално претставени во декември, а скиците од нив на интернет демонстрираат дека двата модела ќе...


Бенчмарк резултати: Kirin 9000 има подобра графика од Snapdragon 875

Првиот 5нм чипсет на Qualcomm, Snapdragon 875, имал 333,269 на тестирањето, а во спротивно, Kirin 9000 на Huawei Mate 40 Pro имал 275,862...


AI Benchmark демонстрираше највисоки поени кај Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro по официјалната објава веќе ги забележа најдобрите резултати на DxOMark тестот на камери, а сега се појави на уште...


Huawei Mate 40: Цена, дизајн на камера и софтвер

Huawei Mate 40 серијата ни е тука веќе пред врата со моделите: Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro Plus, и Mate 40 RS. Сите уреди ќе бидат...


Huawei Mate 40 Pro Plus пристигнува наскоро со 6 задни камери

На 22 октомври Huawei ќе ја претстави Mate 40 серијата - Mate 40, Mate 40 Pro, и Mate 40 Pro Plus. Сите модели ќе бидат со Kirin 9000...