Новости

Ново видео го најавува Huawei Nova 5

Huawei објави нов видео тизер за претстојниот солиден смартфон од средната класа наменет за помладите генерации Huawei Nova 5 кој наскоро...


Huawei MediaPad M6 таблетот доаѓа со висока резолуција

Huawei ја подготвува новата MediaPed M6 серија на таблети со два основни модели од 8,4 и 10,7 инчи. Според најновите информации Huawei...


Нов Kirin чип на Huawei од HiSilicon ќе биде наскоро откриен

Новиот Kirin 985 процесор, ќе биде најмоќен досега. Се очекува да биде вграден во новиот Huawei Mate 30 ...


Huawei тргнува во 5G поход со Mate 20 X

За 5G верзијата на супер фаблетот Mate 20 X се говореше уште во февруари за време на конгресот MWC 2019 во Барселона, но сега кинескиот...


Направен првиот бенчмарк тест со Huawei Honor 20

Honor 20 на суб-брендот на Huawei за прв пат се појавува на бенчмарк тест на сајтот на Geekbench со што се откриваат првите клучни детали...


Huawei Mate 30 Pro доаѓа со OLED дисплеј и 4 камери

Huawei Mate 30 Pro е моделот што ќе излезе при крајот на 2019 година, а веќе протекоа одредени информации ...


Прво видео од Huawei Mate 20 X 5G

Huawei наскоро треба да го претстави својот втор 5G смартфон за кој од самиот директор Ричард Ју пристигна и официјална потврда. Првично...


Датата за Honor 20 серијата откриена со математичка формула

Откако Huawei ќе ја открие најновата серија, 2-3 месеци подоцна Honor ги објавува своите нови смартфони. Оваа.... година


Honor 20 Pro ќе биде многу моќен со нова камера

Суб-брендот на Huawei подготвува нов доста моќен смартфон Honor 20 Pro кој ќе има одличен хардвер и нова IMX 600 камера на Sony со повеќе...


Huawei P30 Pro доаѓа со импресивна камера и пет бои

Huawei P30 Pro е објавен во пет бои и со 5x телефото леќи, што може да постигнат до 50x дигитален зум, RYYB...


Huawei ја претстави извонредната HUAWEI P30 серија на настан во Париз

Во Македонија HUAWEI P30 и HUAWEI P30 Pro ќе бидат достапни на пазарот од утре, 27 март, а сите оние кои ќе купат P30 ....


Amazon (не)случајно ја објави датата за објава на Huawei P30 Pro

Случајно или неслучајно, Amazon Italia ја објави за лансирање на Huawei P30 Pro. Датата е закажана наводно за 5 април...


Honor официјално го откри првиот смартфон View 20 со нанолитографија

Honor најави нов смартфон со дупка во дисплејот за почетокот на јануари, но изгледа дека кинеската...


Kirin 990 на Huawei доаѓа со 5G модем и подобрени перформанси!

Kirin 980, е првиот 7нм Android чипсет, присутен само кај Huawei Mate 20 серијата. Huawei со овој потег го креираше...


Предвреме откриени сите детали за Honor Magic 2

Од кинеска публикација предвреме добиле примерок од претстојниот Huawei Honor Magic 2 па така сега се познати речиси сите детали за овој...


Повисока интелигенција: Huawei ja открива HUAWEI MATE 20 серијата

Huawei Consumer Business Group денес ја претстави HUAWEI Mate 20 серијата, една од најочекуваните серии


Детално: Huawei Mate 20 со „капка роса“ дизајн, 20 Pro со ултра брзо полнење!

Huawei ја подигна естетиката на својата Mate линија на повисоко ниво. Заоблениот OLED дисплеј е навистина...


Huawei тврди дека Kirin 980 е побрз од А12 Bionic

Раководството на Huawei задолжено за производството на мобилни чипсети во пресрет на промоцијата на претстојниот супер моќен фаблет...


Huawei Honor првиот 5G смартфон ќе го има во 2019?

Huawei веќе сосема јасно ги истакна амбициите за што побрзо лансирање на првиот 5G смартфон, но исто така извесно е дека оваа трка ќе...


Honor Magic е првиот смартфон на Honor со Kirin 980

Целото внимание беше насочено кон презентацијата на Honor Play, но од Honor ја објавија и магијата ...


Huawei го лансира Kirin 980, првиот светски комерцијален 7nm SoC процесор

Во воведниот дел на IFA 2018 насловен како „The Ultimate Power of Mobile AI“, извршниот директо...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm