Новости

Honor официјално го откри првиот смартфон View 20 со нанолитографија

Honor најави нов смартфон со дупка во дисплејот за почетокот на јануари, но изгледа дека кинеската...


Kirin 990 на Huawei доаѓа со 5G модем и подобрени перформанси!

Kirin 980, е првиот 7нм Android чипсет, присутен само кај Huawei Mate 20 серијата. Huawei со овој потег го креираше...


Предвреме откриени сите детали за Honor Magic 2

Од кинеска публикација предвреме добиле примерок од претстојниот Huawei Honor Magic 2 па така сега се познати речиси сите детали за овој...


Повисока интелигенција: Huawei ja открива HUAWEI MATE 20 серијата

Huawei Consumer Business Group денес ја претстави HUAWEI Mate 20 серијата, една од најочекуваните серии


Детално: Huawei Mate 20 со „капка роса“ дизајн, 20 Pro со ултра брзо полнење!

Huawei ја подигна естетиката на својата Mate линија на повисоко ниво. Заоблениот OLED дисплеј е навистина...


Huawei тврди дека Kirin 980 е побрз од А12 Bionic

Раководството на Huawei задолжено за производството на мобилни чипсети во пресрет на промоцијата на претстојниот супер моќен фаблет...


Huawei Honor првиот 5G смартфон ќе го има во 2019?

Huawei веќе сосема јасно ги истакна амбициите за што побрзо лансирање на првиот 5G смартфон, но исто така извесно е дека оваа трка ќе...


Honor Magic е првиот смартфон на Honor со Kirin 980

Целото внимание беше насочено кон презентацијата на Honor Play, но од Honor ја објавија и магијата ...


Huawei го лансира Kirin 980, првиот светски комерцијален 7nm SoC процесор

Во воведниот дел на IFA 2018 насловен како „The Ultimate Power of Mobile AI“, извршниот директо...


Берлин со IFA 2018 ќе биде средиштето на технолошкиот свет

Уште 2 дена останаа до отварањето на големиот технолошки саем IFA, кој ја отвори својата врата за прв...


Huawei на IFA ќе има значајна демонстрација

Huawei го закажа 31 август како датум за настап на претстојниот IFA 2018 саем во Берлин, но наместо со нов смартфон ќе се претстави со...


Huawei Mate 20 тестиран со Kirin 980, ќе биде убедливо најбрз Android процесор?

Kirin 980 во новиот Huawei Mate 20 ќе биде најбрзиот мобилен процесор меѓу Android смартфоните и тоа со значителна разлика пред конкурентите


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm