Новости

Корејски научници смислиле како сам да се поправи скршениот екран

Тимот од експерти од Јужна Кореја објавија дека откриле решение за проблемот што ги мачи милиони луѓе од цел свет, пукнатиот екран на...


Capri и Capri Plus: Новите смартфони на Motorola се веднаш „зад аголот“

Motorola е посветен на развој на два смартфона со кодни имиња ‘Capri’ и 'Capri Plus.' Capri се наводно се појавил на FCC, TUV...


Најсовремениот Apple iPad Air (2020) досега

Покрај лансирањето на 5G iPhone моделите - iPhone 12 и iPhone 12 Pro, Apple ја објави и четвртата генерација на iPad Air. Сите три уреди...


Објавени слики за идниот LG Q52 модел

LG веќе претходно го презентираше Q51 моделот, а наскоро излегува и наследникот LG Q52. Пред премиерата на LG Q52 излегоа спецификациите...


Honor 10X Lite ќе биде одличен смартфон со ниска цена

Honor DNN-LX9 моделот се појави на интернет со слики, за кого аналитичарите сметаат дека ќе биде познат под името Honor 10X Lite....


Honor 30 Lite ќе има фантастичен дисплеј

Huawei преку суб-брендот Honor ќе лансира нов супер евтин смартфон во средната класа кој ќе има фантастични иновации во дисплејот.


Honor X10 потврден дека излегува, веројатно ќе е 19 мај

Honor X10 се појави на списокот на TENAA со спецификациите и официјалното име. Новиот модел ќе биде со IPS LCD дисплеј од 6,63 инчи, со...


Samsung целосно го напушти производството на LCD екрани

До крајот на годината Samsung повеќе нема да произведува LCD панели за смартфони и телевизори во двете главни фабрики во Јужна Кореја и...


Можно ли е денес да го откријат новиот Apple iPhone 9?!

Пред неколку недели Apple најави дека ќе лансира неколку нови iPad Pro таблети, 11-инчен модел и 12.9-инчен модел. Ја откри новата...


Прв пат Apple ќе претстави два евтини смартфона

Веќе знаеме за iPhone 9 како поевтина варијанта, додека другиот модел ќе биде iPhone 9 Plus, со поголем дисплеј од 5.5 инчи. iPhone 9 ќе...


Samsung Galaxy A11 доаѓа со тројна задна камера и punch hole

Имаме спецификации веќе за идниот модел Samsung Galaxy A11, за кого се уште не знаеме детали кога ќе излезе. Тоа што го знаеме само е...


Honor се спрема за MWC 2020: HONOR’s All-scenario Smart Life Products Launch

Подбрендот на Huawei, Honor, се спрема на големо за Mobile World Congress во Барселона. Настанот на компанијата ќе се одржи на 24...


Ќе се намали ли производството на iPhone 11 Pro поради 4G?

Rosenblatt Securities анализирал и прогнозира дека Apple ќе намали со производството на моделите iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max....


Apple можеби нема да ја прескокне „деветката“ на iPhone

Apple се очекува да го открие iPhone SE 2, кој би можел да биде лансиран и под друго име. Првиот SE модел беше лансиран во март 2016...


Redmi Note 8 со рекордна 10-милионска продажба

Xiaomi ги претстави трите модели од осмата серија: Redmi Note 8, Redmi Note 8T и Redmi Note 8 Pro. Големиот евент беше на крајот на...


iPad Pro 2020 ќе биде со револуционерен дисплеј и побрз чип

iPad Pro моделите на Apple што моментално се пуштени во продажба се очекува да добијат наследници следната година во март. Во втората...


Apple почна со подготовки за новата генерација на iPhone, ќе ги претстави во 2020

Apple веќе почна со спремањето за следната генерација на iPhone, која ќе донесе големи промени во споредба со моделите претставни оваа и...


За помалку од 1 месец доаѓаат Pro моделите на iPhone

Како што се ближи септември, се повеќе гласини има за новите iPhone модели. Датата најверојатно ќе биде 10 септември. Оваа година...


GoPro прави супер лесна апликација за монтажа

GoPro најави дека корисниците наскоро ќе добијат специјализирана мобилна апликација за видео монтажа и ќе може лесно да го уредуваат...


GoPro HERO+ LCD во акција за 299 долари

GoPro ја претстави новата акциона камера HERO+ LCD која има далеку пониска цена од претходните модели кои се продаваат за 400 или 500...


Нов Asus Fonepad 7 за 200 евра

Asus најави нов модел на „фонблетот“ Asus Fonepad 7 кој ќе чини околу 200 евра и носи повеќе подобрувања како примена на најновата...