Новости

100 години стар Лаjка фотоапарат продаден за 14,4 милиони евра!?

Лајка (Leica) фотоапарат бил продаден на аукција во Германија за неверојатни 14,4 милиони евра. Тој е еден од првите произведени...


Xiaomi и Leica Camera склучија договор, најавен е првиот заеднички смартфон

Xiaomi договори стратегиска соработка со компанијата Leica Camera, а првиот смартфон на кој што соработката ќе биде видлива ќе биде...


Leica влегува во смартфон индустријата со првиот модел Leitz Phone 1

Брендот Leica е многу добро познат бренд во професионална фотографија, кој се проби прво на пазарот на смартфоните преку телефоните на...


Прв поглед на Huawei P50: „Ќе ја подигнеме мобилната фотографија на ново ниво

Huawei во текот на претставувањето на новиот оперативен систем Harmony OS не претстави нови мобилни, но ни овозможи прв поглед на својот...


Leica размислува за крај на партнерството со Huawei?

Се повеќе се пренесуваат наводни информации дека Leica размислува да стави крај на партнерството со Huawei и да склучи нов договор за...


Од каде е црпена инспирација за камерата на Honor V40?

Honor живото без Huawei ќе го продолжи како посебна компанија со првиот смартфон кој ќе го лансира на пазарот. Станува збор за моделот...


Топ смартфоните на Hauwei ќе имаат течни леќи на камерите

Huawei подготвува сосема нова технологија за следната генерација на премиум смартфони кои ќе бидат лансирани во 2021 година и ќе се...


Huawei ги демантира сите лажни вести за прекин на соработката со Leica

Huawei веднаш излезецсо демант на сите информации кои произлегоа од каналот на ликстерот Digital Chat Station дека уште еден од клучните...


Huawei започна со продажба на P40 Pro+ и на македонскиот пазар

По успешното лансирање на Huawei P40 Pro и P40 lite оваа година, и врвниот претставник на серијата - Huawei P40 Pro+ од овој месец веќе е...


Наскоро ќе биде лансиран Huawei P30 Pro NE

Huawei наскоро ќе го лансира свежиот модел Huawei P30 Pro New Edition кој ќе има мали измени во хардверот во однос на ланската верзија, а...


10 врвни технологии кои ги нуди Ultra Vision Leica камерата на Huawei P40 Pro

Фотографијата е универзален јазик. Од нивното претставување, флегшип моделите на сериите P на Huawei станаа најдобар партнер на аматерите...


Како уметноста на движењето се вклопи во дизајнот на Huawei P40 Pro?

Од своето прво претставување, P сериите на HUAWEI се осврнаа кон уметничката природа на современиот човек. Комбинирајќи ја високата...


Продукт видеото за Huawei P40 5G и почетните цени на 40-те

Huawei ги претстави новите предводници во 2020 година, P40 линијата: the P40, P40 Pro и P40 Pro+. P40 и P40 Pro ќе бидат лансирани на 7...


Официјално: Huawei со одлични новитети кај Huawei P40 серијата

Huawei во вонредни околности ја одржи презентацијата на новите премиум смартфони од новата генерација Huawei P40 кои со себе носат голем...


Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги очекуваме наскоро со моќни перформанси

Huawei P40 и Huawei P40 Pro 5G ги наскоро а веќе знаеме дека Huawei P40 Pro ќе биде со 6,58 инчен дисплеј со тенок дизајн и punch-hole...


Huawei P40 доаѓа со двојна селфи камера

Huawei значително ќе го унапреди мултимедијалниот капацитет на претстојниот премиум смартфон Huawei P40 кој според најновите наводни...


Huawei P40 доаѓа наскоро со тројна камера

Извори блиски до фабриката која е задолжена за производство на новиот премиум смартфон Huawei P40 откриваат дека овој нов уред ќе има...


Huawei дефинитивно го лансира Mate 30

Huawei е цврсто уверен дека ќе нема никакви проблеми од новото комплицирање на преговорите за трговската војна меѓу САД и Кина. Затоа...


Huawei Mate 30 Pro откриено дека ќе има Quad камера

Новиот најмоќен фаблет Mate 30 Pro на Huawei најверојатно ќе биде вистински ѕвер и во делот на камерата која сега благодарение на...


Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Компанијата ја освои престижната награда втора година по ред Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание - Наградата за...