Новости

Почнува најголемиот светски технолошки саем: Што да очекуваме од CES

CES во Лас Вегас им овозможува на бројни технолошки компании да се презентираат со стартапи, чија главна цел е да ја претстават новата...


Motorola смартфони што со сигурност добиваат Android 11

Motorola конечно ги откриваат имињата на своите телефони што би добиле Android 11. Како што беше и очекувано, на листата се двата Razr...


2021 ќе биде година на флексибилни смартфони со двоен екран

Samsung Mobile најверојатно ќе добие конкуренција од повеќе кинески брендови во категоријата на флексибилни смартфони со двоен екран на...


Motorola и Lenovo ќе лансираат нова верзија на евтиниот Moto G9 Power

Lenovo заедно Motorola ќе лансира нова верзија на евтиниот, но квалитетен смартфон Moto G9 Power под името Lenovo K12 Pro.


Lenovo Legion смартфонот може да се најде за 1000 евра

Lenovo го искористи препознатливиот Legion бренд за гејминг лаптопи и го пренесе во светот на смартфоните. За прв пат новиот Lenovo...


Погледнете го „еластичниот“ Lenovo ThinkPad X1 Fold таблет

Концептот на флексибилни екрани на преклоп полека наоѓа примена и во категоријата на таблети, а тоа на дело го покажа Lenovo со новиот...


Уникатниот гејмерски смартфон Lenovo Legion Duel конечно претставен

Lenovo откако се етаблираше како еден од подобрите брендови со Legion лаптопите за видео игри, сега се реши конечно да го лансира долго...


Lenovo Legion ќе се полни за само 30 минути

Гејминг смартфонот Lenovo Legion за неколку денови доаѓа со импресивни перформанси и компоненти кои ќе срушат нови рекорди, а меѓу нив е...


Најмоќниот гејмерски смартфон Lenovo Legion доаѓа за една недела

Lenovo за една недела на 22 јули официјално ќе го лансира најмоќниот гејмерски смартфон со фантастичен склоп на хардвер и дизајн.


Гејмерскиот моќник на Lenovo доаѓа на 22 јули

Lenovo и официјално потврди дека на 22 јули ќе ја одржи промоцијата на еден од најатрактивните смартфони оваа сезона.


Гејминг смартфонот Lenovo Legion доаѓа во јули

Lenovo по долго време на шпекулации и протечени информации во медиумите конечно и официјално потврди дека во јули планира да го лансира...


Lenovo претстави VR очила и слушалки за бизнис корисници

Lenovo претстави ново решение за виртуелна реалност (VR) наменето за бизнис корисници - Lenovo Mirage VR S3 headset со ThinkReality...


Протекоа рендери за Lenovo Legion со поп-ап камера

XDA Developers изработиле слики со дизајнот на идниот Lenovo Legion гејминг смартфон. Lenovo веќе потврди одредени спецификации за него,...


Lenovo Legion ќе има рекордно брзо полнење на батеријата

Lenovo со препознатливиот бренд Legion овој пат ќе настапи во мобилната сфера и ќе го понуди најмоќниот гејминг смартфон досега.


Lenovo и Motorola ги продолжија гаранциите додека трае кризата со КОВИД-19

Lenovo и Motorola ги продолжија гаранциите на сите уреди до 31 мај, односно првично според проценките до кога би можела да трае кризата...


Први детали за Lenovo A7

Новиот смартфон Lenovo A7 за прв пат се појави на Google Play Console со што се открива како ќе изгледа неговиот дизајн, а засега се...


Lenovo подготвува Legion гејминг смартфон

Lenovo најверојатно наскоро ќе лансира супер моќен смартфон кој може да биде рекламиран под брендот Legion слично како што Asus направи...


Motorola се очекува да лансира смартфон со стилус

Slashleaks открива дека Motorola Mobility најверојатно ќе лансира нов модел на смартфон, именуван Edge+, за Verizon. Се уште нема многу...


Протекоа спецификациите за новиот Lenovo M10

Lenovo M10 FHD REL е новиот модел на таблет кој располага со 10 инчен FHD IPS дисплеј, 5MP предна камера и 8MP задна камера. Се уште не...


Lenovo ThinkPad X1 Fold е првиот лаптоп со екран на превиткување

Минатата година покажа какви ќе бидат трендовите на пазарот на смартфони - преклопувачки и извиткувачки. Сепак, треба да помине уште...


Lenovo ќе го претстави Legion на почетокот на 2020

Razer Phone, Asus ROG, Xiaomi Black Shark, Nubia Red Magic, се гејмерските смартфони што доминираа досега на пазарот. Lenovo планира да...