Новости

Протече видео со Samsung Galaxy Fold, кое покажува се

И покрај тоа што Galaxy Fold беше претставен на MWC 2019, Samsung го третира лансирањето со претпазливост...


HUAWEI Mate X прогласен за најдобар нов мобилен телефон на Светкиот конгрес во Барселона

Барселона, 28 февруари 2019- Huawei Mate X паметниот 5G телефон ја освои наградата на GSMA „Најдобро....


Доделени GSMA наградите - Најдобар смартфон Huawei Mate 20 Pro

Откако се сумираат впечатоците на MWC 2019 конгресот организацијата GSMA ги додели и годинешните награди за најдобрите при што...


Samsung оди напред кон 5G на MWC со Galaxy S10

Компанијата Самсунг (Samsung Electronics Co., Ltd) го отвори овогодинешниот Светски Конгрес за Мобилна Технологија (Mobile World Congress...


Следете го настанот на Sony во Барселона во живо сега

Sony ќе ги презентира своите нови модели на Xperia сега во Барселона...


Почна стримањето на Nokia евентот во живо тука

Од HMD Global очекуваме пет нови модели, вклучувајќи го и Nokia 9. MWC е во полн ек на презентирањето на најмоќните ...


Xiaomi Mi 9 ќе биде импресивна понуда со моќен хардвер

Xiaomi Mi 9 е еден од најимпресивните уреди моментално поради неговиот хардвер. Xiaomi ќе го објави официјално ...


Огромен постер поставен во Барселона за Huawei Mate X

Конкурентот на Galaxy Fold ќе биде Huawei Mate X, уредот на преклоп што допрва треба да биде претставен...


LG триото од средна класа Q60, K50 и K40 ќе бидат откриени пред MWC 2019

LG реши да го украде шоуто и да ги претстави своите нови модели од средната класа пред да почне Mobile...


Sony бара нова перспектива со Xperia XZ4

Sony Mobile ги држи во строга тајност деталите за новиот премиум смартфон Xperia XZ4 за кој пушта само тизери без никакви откриени...


Премиум моделот Xiaomi Mi 9 доаѓа со тројна задна камера

Има уште една недела додека официјално да биде откриен Xiaomi Mi 9 на Mobile World Congress во Барселона...


MWC 2019: Распоредот на евентите на Samsung, Nokia, LG, Huawei, Microsoft и Sony

Најголемата мобилна конференција во светот е MWC, лоциран во Барселона, Шпанија. Повеќето мобилни производители....


Најдобар рендер од Nokia 9 PureView

Се појави првиот најверојатно официјален рендер од Nokia 9 PureView кој го покажува финалниот изглед на смартфонот кој официјално треба...


Huawei ќе нападне со „5G асот“ на превиткување на 24 февруари

Huawei конечно го лансира својот смартфон со дисплеј на превиткување, а датата што ја закажа е 24 февруари. Настанот...


NOA во Барселона ја претставува новата серија на смартфони со AI

NOA на MWC 2019 ќе презентира нови модели од серијата „F“ што се базираат на AI NOA: NOA F3, NOA F5....


Nokia 1 Plus доаѓа наскоро за 100 евра

HMD Global наскоро ќе лансира нов супер евтин смартфон наменет за основната класа. Станува збор за Nokia 1 Plus кој ќе пристигне следниот...


Nokia 9 PureView дефинитивно доаѓа на 24 февруари

HMD Global потврди и официјално дека на 24 февруари ќе биде претставен премиум моделот Nokia 9 PureView кој ќе има дури пет главни камери...


Huawei го лансира првиот 5G флексибилен смартфон на MWC

Huawei веќе и официјално потврди дека на претстојниот саем MWC 2019 во Барселона ќе го претстави првиот флексибилен смартфон со 5G...


Samsung Galaxy A50 ќе има батерија од 4,000mAh и 24MP задна камера

Samsung ќе ја освежи Galaxy A серијата на почетокот на 2019 година. Имаме моментално нови детали за новиот модел Galaxy A50....


Што е најново откриено за Samsung Galaxy S10 Plus?

Samsung Mobile е во финална фаза на подготовка на следната премиум серијата на смартфони Samsung Galaxy S10 од кој најмоќен ќе биде...


Наскоро прва демонстрација на Samsung Galaxy со 5G

Наскоро прва демонстрација на Samsung Galaxy со 5G

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm