Новости

Како да го гледате Apple WWDC 2021 и што ќе ни донесе

WWDC 2021 настанот во живо може да го следите на видеото одоздола, кој почнува утре на 7 јуни, во 07:00 часот според нашата временска...


Хакери украле доверливи цртежи од уреди на Apple, се закануваат со објава

Руски хакери украле доверливи документи за уреди на Apple и сега ја уценуваат компанијата дека на 1 мај ќе ги објават сите документи,...


Apple објави тизер со 'One More Thing' за следниот евент на 10 ноември

Apple држеше посебен евент за Apple Watch и iPad во септември, потоа пристигна iPhone 12 и HomePod mini во октомври, а сега компанијата...


Apple за 2020 спрема нов iPad, Apple Watch, iMac и iPhone

Apple овој месец привремено ги напушти канцелариите и ја продолжи работата од дома. Во работата нема застој, па така оваа година би...


MacBook Air пристигнува со магична тастатура и подобра цена

Apple вгради магична тастатура во лаптопот MacBook Air - Magic Keyboard, без butterfly, со key travel од 1мм, исто како кај 16 инчениот...


Apple за првата половина на 2020 година, спрема повеќе производи

Врвот на годината за Apple е во септември, кога Тим Кук и екипата ги претставуваат новите модели на iPhone, уредите на кои заработуваат...


Срушен е митот дека Apple Mac не фаќа вируси

Apple сака да се фали дека нивните оперативни системи за мобилен и PC едноставно не фаќаат вируси и се целосно безбедни, но овој урбан...


Lenovo LaVie Z е потенок и помоќен од Macbook Air

Новиот Lenovo LaVie Z добива навистина одлични оценки и многумина го прогласуваат за директен конкурент на Apple Macbook со импресивниот...


iPad Pro со USB-C ќе се трансформира во лаптоп

Apple најверојатно ќе се осмели и конечно ќе го лансира долго очекуваниот таблет iPad Pro кој ќе се издвојува од досегашната понуда со 13...


Intel подготвува процесор со 8 јадра

Според најновиот извештај, Intel се подготвува да објави Haswell процесори наменети за десктоп компјутери во втората половина на 2014...