Новости

Motorola Edge S серијата наскоро со Snapdragon 888

Motorola ја спрема својата артилерија за 2021 година, која неодамна ги објави Moto G Stylus (2021), Moto G Power (2021), Moto G Play...


Motorola смартфони што со сигурност добиваат Android 11

Motorola конечно ги откриваат имињата на своите телефони што би добиле Android 11. Како што беше и очекувано, на листата се двата Razr...


Првиот Moto G на Motorola е со Snapdragon 865 процесор

Иван Блес објави и слика со новиот Motorola Moto G со процесор од Snapdragon 800 серијата. Се уште ја немаме финалната слика со Moto G, а...


Motorola и Lenovo ќе лансираат нова верзија на евтиниот Moto G9 Power

Lenovo заедно Motorola ќе лансира нова верзија на евтиниот, но квалитетен смартфон Moto G9 Power под името Lenovo K12 Pro.


Новиот Motorola предводник пристигнува на почетокот на 2021

Новиот Motorola предводник нема да биде ривал на Galaxy S21, кој би требало да пристигне на почетокот на следната година. Сепак ќе биде...


Motorola ќе прави нов Stylus смартфон

Motorola најверојатно ќе лансира наследник на Moto G Stylus смартфонот со нова 2021 генерација која ќе понуди неколку подпбу во однос на...


Moto G9 Power доаѓа со мега батерија од 6000 mAh

Motorola ќе го лансира и четвртиот по ред смартфон од Moto G9 серијата покрај стандардниот како и Plus и Pro моделите до сопствен адут...


Moto G9 Plus најавен како топ решение во средната класа

Motorola Mobility го претстави новиот Moto G9 Plus како топ решение во средната класа со оглед на неговата цена од 400 евра и многу...


Moto G8 Plus ја добива надградбата со Android 10

Motorola Mobility го започна процесот за достава на новата верзија на оперативниот систем Android 10 моделот што значи продолжена...


Moto G9 Play доаѓа со поголема моќ

Motorola Mobility наскоро ќе започне со лансирање на нови смартфони од G9 серијата, а меѓу првите од нив најверојатно ќе биде Play...


Motorola Moto G7 Play ја доби надградбата со Android 10

Motorola Mobility ја лансираше софтверската надградба за моделот Moto G7 Play со најновата верзија на оперативниот систем Android 10.


Motorola Moto G8 Power Lite излезе официјално со батерија од 5000mAh

Motorola го претстави Moto G8 Power Lite со 6.5-инчен LCD дисплеј, 720x1600 HD+ резолуција и 5000mAh батерија. Со тоа се овозможува...


Регуларниот Moto G8: Блескав дизајн, голема батерија и тројна камера

Класичниот Moto G8 е конечно тука, заедно со G8 Plus, G8 Play, и G8 Power, како и моделот со стилус - Moto G Stylus. Новиот Motorola Moto...


Motorola има поевтин смартфон со голема батерија

Смартфонот со најдобрата батерија годинава е Moto G Power, кој чини $250 со џиновска батерија од 5,000mAh, како и Snapdragon 665 процесор...


Motorola Moto G8 Power со неверојатна моќ во батеријата

Motorola Moto G8 Power е детектиран како нов модел на листата на FCC, за кого се открива дека ќе има неверојатен капацитет на батерија од...


Ова е буџетниот Moto E6 Play модел

Motorola ќе открие три смартфони следната недела: Moto G8, Moto G8 Plus и Moto E6 Play. Последниот модел ќе биде со обичен дизајн и...


Протечени Moto G8 Play слики и спецификации за него

Имаме нови протечени слики за Moto G8 Play кои го откриваат дизајнот на смартфонот и некои од спецификациите. Motorola Moto G8 Play ќе...


Moto G3 нема да ве пренесе жедни преку пустина

Motorola оваа година одигра фантастично лансирајќи две квалитетни серии на смартфони меѓу кои и Moto G3 со идеален сетап на спецификации,...


Motorola ги откри трите нови Moto смартфони со пристапни цени

Motorola како што се очекуваше престави три нови Moto смартфони кои се всушност трето по ред продолжување на X и G сериите. Во повисоката...


Motorola на 28 јули напаѓа со три нови смартфони

Motorola Mobility ќе има огромно промотивно шоу закажано за 28 јули на кое очекуваме да бидат претставени третите генерации на одличните...


Протекоа официјалните слики од Motorola Moto G3

Motorola Mobility оваа година целосно е во сенка на Lenovo кој стана доминантен сопственик, но веќе од наредниот период ќе видиме три...