Новости

Motorola Edge S серијата наскоро со Snapdragon 888

Motorola ја спрема својата артилерија за 2021 година, која неодамна ги објави Moto G Stylus (2021), Moto G Power (2021), Moto G Play...


Motorola ќе ја почне 2021 година со ценовно прифатлив и со 5G смартфон

Motorola ќе ги лансира двата нови уреда ова тримесечје, со буџетски смартфон со кодно име "Nio" кој ќе биде со Qualcomm Snapdragon 865...


Motorola смартфони што со сигурност добиваат Android 11

Motorola конечно ги откриваат имињата на своите телефони што би добиле Android 11. Како што беше и очекувано, на листата се двата Razr...


Capri и Capri Plus: Новите смартфони на Motorola се веднаш „зад аголот“

Motorola е посветен на развој на два смартфона со кодни имиња ‘Capri’ и 'Capri Plus.' Capri се наводно се појавил на FCC, TUV...


Motorola и Lenovo ќе лансираат нова верзија на евтиниот Moto G9 Power

Lenovo заедно Motorola ќе лансира нова верзија на евтиниот, но квалитетен смартфон Moto G9 Power под името Lenovo K12 Pro.


Новиот Motorola предводник пристигнува на почетокот на 2021

Новиот Motorola предводник нема да биде ривал на Galaxy S21, кој би требало да пристигне на почетокот на следната година. Сепак ќе биде...


Преклопниот смартфон на HTC е малку чуден

После Samsung, Motorola, и Huawei, изгледа дека и HTC се спрема за свој преклопен смартфон. HTC има патент за неколку преклопни смартфони...


Motorola ќе лансира Lite верзија на Moto Edge

Motorola Mobility наскоро ќе лансира Lite верзија на квалитетниот смартфон Moto Egde која ќе има сличен дизајн, одлични перформанси при...


Moto E LE наскоро доаѓа како евтина варијанта

Motorola Mobility наскоро ќе ја лансира „лајт“ верзијата на добро познатиот евтин модел Moto Е со неколку новитети.


Motorola: Одличен дизајн, голем дисплеј и врвен хардвер

После долго време од Motorola пристигнува смартфон што може да конкурира за титулата за најдобар смартфон на годината. Одличен дизајн,...


Спецификациите на Motorola Edge и Edge+

Утре на 22 април Motorola Mobility ќе презентира два модела на смартфони, а едниот можеме и да го видиме на слика. Слика на Twitter е...


Lenovo и Motorola ги продолжија гаранциите додека трае кризата со КОВИД-19

Lenovo и Motorola ги продолжија гаранциите на сите уреди до 31 мај, односно првично според проценките до кога би можела да трае кризата...


Motorola Moto G8 Power Lite излезе официјално со батерија од 5000mAh

Motorola го претстави Moto G8 Power Lite со 6.5-инчен LCD дисплеј, 720x1600 HD+ резолуција и 5000mAh батерија. Со тоа се овозможува...


Предводникот Motorola Edge+ 5G изгледа неверојатно

Motorola почна да лансира предводници пред две години со моделот Moto Z2 Force, но 5G конекцијата сега предизвикува најголем интерес кај...


Регуларниот Moto G8: Блескав дизајн, голема батерија и тројна камера

Класичниот Moto G8 е конечно тука, заедно со G8 Plus, G8 Play, и G8 Power, како и моделот со стилус - Moto G Stylus. Новиот Motorola Moto...


6 нови видеа за Razr од Motorola, преднарачките почнуваат

Motorola Razr 2019 е икона од смартфон, кој ќе биде лансиран на 6 февруари, со цена од 1500 долари. Како што почнува периодот со...


Motorola се очекува да лансира смартфон со стилус

Slashleaks открива дека Motorola Mobility најверојатно ќе лансира нов модел на смартфон, именуван Edge+, за Verizon. Се уште нема многу...


Новиот преклопен смартфон на Huawei ќе биде помал, поиздржлив и поевтин

Преклопните телефони минатата година станаа стварност. Samsung, Huawei, помалку познатата кинеска компанија Royole и Motorola ги...


Голема побарувачка за телефонот што чини „дури“ 1500 долари

Samsung и Huawei први ги претставија своите смартфони на преклоп, кои се поскапи од оној на Motorola. Motorola применува тактика со...


Motorola веќе го креира противникот на поевтиниот Samsung Fold

Откако се слушна дека Samsung ќе лансира Fold модел што ќе биде поевтин од Motorola Razr 2019 и ќе чини 815 долари, Motorola Mobility...


Motorola One Hyper официјално: Поп-ап селфи камера и Hyper Charging

Motorola е спремна за пазарот на смартфони од висока класа со новиот Snapdragon 865 чип со 5G брзина без потреба за поврзување со Moto...