Новости

Motorola смартфони што со сигурност добиваат Android 11

Motorola конечно ги откриваат имињата на своите телефони што би добиле Android 11. Како што беше и очекувано, на листата се двата Razr...


Првиот Moto G на Motorola е со Snapdragon 865 процесор

Иван Блес објави и слика со новиот Motorola Moto G со процесор од Snapdragon 800 серијата. Се уште ја немаме финалната слика со Moto G, а...


Motorola Moto G8 Power Lite излезе официјално со батерија од 5000mAh

Motorola го претстави Moto G8 Power Lite со 6.5-инчен LCD дисплеј, 720x1600 HD+ резолуција и 5000mAh батерија. Со тоа се овозможува...


Регуларниот Moto G8: Блескав дизајн, голема батерија и тројна камера

Класичниот Moto G8 е конечно тука, заедно со G8 Plus, G8 Play, и G8 Power, како и моделот со стилус - Moto G Stylus. Новиот Motorola Moto...


Motorola има поевтин смартфон со голема батерија

Смартфонот со најдобрата батерија годинава е Moto G Power, кој чини $250 со џиновска батерија од 5,000mAh, како и Snapdragon 665 процесор...


Motorola Moto G8 Power со неверојатна моќ во батеријата

Motorola Moto G8 Power е детектиран како нов модел на листата на FCC, за кого се открива дека ќе има неверојатен капацитет на батерија од...


Ова е буџетниот Moto E6 Play модел

Motorola ќе открие три смартфони следната недела: Moto G8, Moto G8 Plus и Moto E6 Play. Последниот модел ќе биде со обичен дизајн и...


Протечени Moto G8 Play слики и спецификации за него

Имаме нови протечени слики за Moto G8 Play кои го откриваат дизајнот на смартфонот и некои од спецификациите. Motorola Moto G8 Play ќе...


Moto G3 нема да ве пренесе жедни преку пустина

Motorola оваа година одигра фантастично лансирајќи две квалитетни серии на смартфони меѓу кои и Moto G3 со идеален сетап на спецификации,...


Motorola ги откри трите нови Moto смартфони со пристапни цени

Motorola како што се очекуваше престави три нови Moto смартфони кои се всушност трето по ред продолжување на X и G сериите. Во повисоката...


Motorola на 28 јули напаѓа со три нови смартфони

Motorola Mobility ќе има огромно промотивно шоу закажано за 28 јули на кое очекуваме да бидат претставени третите генерации на одличните...


Протекоа официјалните слики од Motorola Moto G3

Motorola Mobility оваа година целосно е во сенка на Lenovo кој стана доминантен сопственик, но веќе од наредниот период ќе видиме три...


Фото и видео: Откриен Motorola Moto G3

Motorola повторно ќе атакува на средната класа со солидни перформанси и многу достапна цена до 200 долари со третата генерација на...


Huawei SnapTo е нов конкурент за 179 долари

Huawei се подготвува да го нападне Motorola во основната класа со новиот смартфон Huawei SnapTo кој ќе се продава по цена од само 179...


Сите Motorola Moto смартфони добиваат Android 5.0 Lollipop

Motorola имаше одличен настап во изминатите две години со серијата на смартфони Moto кои понудија солидни перформанси со пониска цена од...


Стариот Motorola Moto G добива Lollipop

Motorola е еден од најблиските партнери на Google и сосема очекувано е да добие голема подршка кога е во прашање надградбата со најновата...


Motorola Moto G се појави со Android L

Motorola Moto G е најновиот смартфон кој успешно работи со Android L, покрај Nexus 4 и Samsung Galaxy S5, со што повторно добиваме...


Motorola Moto G2 ќе биде најмоќниот евтин смартфон

Motorola подготвува повеќе нови смартфони во премиум класата како Moto X+1 и Nexus S за Google кои сигурно ќе привлечат огромно внимание,...


Sony со свој адут во ниската класа

На GFXBench интернет сајтот за тестирање на перформансите се појави нов мистериозен смартфон на Sony Mobile кој според првичната листа на...


Motorola Moto G уфрла во петта брзина

Motorola неодамна лансираше нов супер евтин смартфон кој целосно ќе ја радрма ниската класа по цена од само 100 евра и солидни...


Новиот Motorola Moto E ќе чини само 70 евра

Motorola наскоро ќе го промовира наследникот на супер евтиниот смартфон Motorola Moto G кој ќе се продава по основна цена од само 70 евра...