Новости

Motorola смартфони што со сигурност добиваат Android 11

Motorola конечно ги откриваат имињата на своите телефони што би добиле Android 11. Како што беше и очекувано, на листата се двата Razr...


Motorola Moto G8 Power Lite излезе официјално со батерија од 5000mAh

Motorola го претстави Moto G8 Power Lite со 6.5-инчен LCD дисплеј, 720x1600 HD+ резолуција и 5000mAh батерија. Со тоа се овозможува...


Регуларниот Moto G8: Блескав дизајн, голема батерија и тројна камера

Класичниот Moto G8 е конечно тука, заедно со G8 Plus, G8 Play, и G8 Power, како и моделот со стилус - Moto G Stylus. Новиот Motorola Moto...


Motorola има поевтин смартфон со голема батерија

Смартфонот со најдобрата батерија годинава е Moto G Power, кој чини $250 со џиновска батерија од 5,000mAh, како и Snapdragon 665 процесор...


Motorola Moto G8 Power со неверојатна моќ во батеријата

Motorola Moto G8 Power е детектиран како нов модел на листата на FCC, за кого се открива дека ќе има неверојатен капацитет на батерија од...


Ова е буџетниот Moto E6 Play модел

Motorola ќе открие три смартфони следната недела: Moto G8, Moto G8 Plus и Moto E6 Play. Последниот модел ќе биде со обичен дизајн и...


Протечени Moto G8 Play слики и спецификации за него

Имаме нови протечени слики за Moto G8 Play кои го откриваат дизајнот на смартфонот и некои од спецификациите. Motorola Moto G8 Play ќе...