Новости

Motorola Edge S серијата наскоро со Snapdragon 888

Motorola ја спрема својата артилерија за 2021 година, која неодамна ги објави Moto G Stylus (2021), Moto G Power (2021), Moto G Play...


Motorola смартфони што со сигурност добиваат Android 11

Motorola конечно ги откриваат имињата на своите телефони што би добиле Android 11. Како што беше и очекувано, на листата се двата Razr...


Motorola One Fusion најавен со пониска цена

Motorola најпрво го лансираше Plus моделот на One Fusion смартфонот, за сега да ја лансира „Lite“ верзијата која иако ја нема таа додавка...


Motorola One Fusion со 5G доаѓа ова лето

Motorola Mobility кон крајот на јуни ќе ги лансира новите смартфони од серијата Motorola One Fusion која ќе биде составена од два модела,...


Motorola One доби многу промени со Android 10 надградбата

Motorola Mobility покажува зошто е важно да се има блиско партнерство со Google бидејќи корисниците на нивните смартфони редовни и...


Motorola One Power добива надградба со Android 10

Motorola Mobility ја започна целосната и финална надградба на премиум моделот Motorola One Power со најновата верзија на оперативниот...


Motorola One Hyper официјално: Поп-ап селфи камера и Hyper Charging

Motorola е спремна за пазарот на смартфони од висока класа со новиот Snapdragon 865 чип со 5G брзина без потреба за поврзување со Moto...


Фотографии со Motorola One Hyper

Непосредно пред Motorola да го претстави следниот смартфон, куп рендери се појавија за дизајнот на Motorola One Hyper. Роланд Квант тврди...


Motorola One Hyper пристигнува официјално на 3 декември

Motorola е спремна за лансирање на One Hyper, кој официјално ќе биде презентиран на 3 декември во Бразил. Моделот има предна поп-ап...


А1 со атрактивна новогодишна промоција - Најдобрите празници досега со А1 Постпејд и А1 Combo

А1 Македонија ја започнува најубавата новогодишна приказна


Motorola One Hyper веќе е одобрен за пласман

Motorola Mobility доби официјално одобрение од американската комисија за комуникации FCC за најновиот модел Motorola One Hyper кој веќе е...


Се појави Motorola One Hyper со перископ камера

Прва слика од претстојниот Motorola One Hyper се појави со експериментална селфи камера во вид на перископ на предната страна на уредот.


Протечени Moto G8 Play слики и спецификации за него

Имаме нови протечени слики за Moto G8 Play кои го откриваат дизајнот на смартфонот и некои од спецификациите. Motorola Moto G8 Play ќе...


Motorola One Macro доаѓа со тројна камера и дисплеј со засек

Motorola One серијата прилично се зголеми годинава со One Vision, One Action, и One Zoom моделите. Lenovo сепак има уште еден адут во...


Motorola работи и на One Macro смартфон

Motorola станува бренд кој нуди најверзатилни смартфони со специјализирани елементи на камерата. Сега се открива дека се подготвува нов...


Motorola One Zoom ќе биде крал на камерата

Motorola планира нов доста исплатлив смартфон кој според цената и перформансите како и фантастичната камера се очекува да биде вистински...