Новости

Motorola смартфони што со сигурност добиваат Android 11

Motorola конечно ги откриваат имињата на своите телефони што би добиле Android 11. Како што беше и очекувано, на листата се двата Razr...


Huawei во развој на преклопен смартфон во форма на школка

Samsung и Motorola досега објавија преклопни смартфони во форма на школка - Galaxy Z Flip и Moto Razr 5G, кои изгледаат многу тренди и...


Motorola Razr на преклоп со двоен екран и 5G доаѓа наскоро

Motorola Mobility потврди дека на 9 септември односно и наредната среда и официјално ќе го претстави новиот смартфон на преклоп со двоен...


Motorola RAZR 2020: Подобрена камера, батерија и 5G технологија

После Motorola RAZR 2019, редно време е да го добиеме следбеникот на преклоп. Годинава Motorola ја подготвува новата верзија на RAZR,...


Новиот razr ја доби Red Dot - најголемата награда за иновативен дизајн

На 6 април, новиот razr ја доби посакуваната награда Red Dot: “Најдобриот од најдобрите”. Најголемата награда во категоријата Product...


Радикално поинаков iPhone: Прв чекор кон Apple телефон на преклоп

Иднината на мобилниот пазар припаѓа на уредите со екрани на преклоп. Револуцијата почна минатата година кога Huawei и Samsung ги...


6 нови видеа за Razr од Motorola, преднарачките почнуваат

Motorola Razr 2019 е икона од смартфон, кој ќе биде лансиран на 6 февруари, со цена од 1500 долари. Како што почнува периодот со...


Протекоа плановите на Samsung за оваа година - доаѓа Galaxy Bloom

Помина годината што беше многу интересна за Samsung – освен класичната надградба на најсилните модели во 2019 година, туку и почетокот на...


Samsung Galaxy Fold 2 доаѓа со подобрен механизам и пониска цена

Samsung Galaxy Fold се отвара вертикално околу оската и се претвара во 7.3-инчен таблет, додека наследникот е дизајниран за да биде џебен...


Голема побарувачка за телефонот што чини „дури“ 1500 долари

Samsung и Huawei први ги претставија своите смартфони на преклоп, кои се поскапи од оној на Motorola. Motorola применува тактика со...


Motorola веќе го креира противникот на поевтиниот Samsung Fold

Откако се слушна дека Samsung ќе лансира Fold модел што ќе биде поевтин од Motorola Razr 2019 и ќе чини 815 долари, Motorola Mobility...


Samsung спрема телефон на превиткување поевтин од 1000 долари

Јужнокорејската компанија ги подобри сите нешта кај Galaxy Fold, за кого не треба да се очекува висока побарувачка, оти има повисока цена...


Motorola RAZR го фрла сидрото во Европа во декември

RAZR ја разбрани јавноста со својот уникатен дизајн, кој по своите спецификации не е најмоќен смартфон по перформанси, но сепак ги натера...


Xiaomi ќе го следи примерот на RAZR

Новата Motorola RAZR веќе почнува да ги добива своите противници, производителите почнаа да креираат нови серии по примерот на RAZR, оти...


Колку ќе чини Motorola Razr во Европа?

Motorola Mobility по речиси една деценија повторно лансираше атрактивен телефон на преклоп, овој пат во форма на смартфон со флексибилен...


Huawei би можел да го подготвува својот „Motorola Razr“ компетитор

Motorola Razr е моментално уникатен преклопен смартфон, кој наскоро излегува во продажба. Samsung неодамна потврди дека работи на телефон...


Motorola самоуверено тврди дека Razr нема да има проблеми со дисплејот

Motorola razr е новиот рокер на смартфон пазарот. Motorola Mobility, како ќерка компанија на Lenovo, се обидува да го нарече новиот модел...


Видео со Motorola Razr: Легендата се враќа со модерен дизајн

После Samsung и Huawei, така и Motorola го претстави својот прв флексибилен смартфон со кого играат на картата со носталгија и така го...


Класиката Motorola Razr повторно лансирана со двоен екран

Motorola по десетина години повторно го враќа класичниот модел Razr кој некогаш беше еден од најпрепознатливите телефони на преклоп. Сега...


Објавени слики со Motorola RAZR на преклоп

Новата иновирана RAZR серија ќе пристигне на 13 ноември, а во меѓувреме протекоа слики од TechMate и Teme. Motorola Razr ќе биде со...


Motorola со покана за откривање на RAZR (2019) на 13 ноември

После Samsung Galaxy Fold и Huawei Mate X, следниот преклопен смартфон е Motorola RAZR (2019). Овој модел ќе биде со Android софтвер....