Новости

Motorola смартфони што со сигурност добиваат Android 11

Motorola конечно ги откриваат имињата на своите телефони што би добиле Android 11. Како што беше и очекувано, на листата се двата Razr...


Motorola RAZR 2020: Подобрена камера, батерија и 5G технологија

После Motorola RAZR 2019, редно време е да го добиеме следбеникот на преклоп. Годинава Motorola ја подготвува новата верзија на RAZR,...


Motorola RAZR го фрла сидрото во Европа во декември

RAZR ја разбрани јавноста со својот уникатен дизајн, кој по своите спецификации не е најмоќен смартфон по перформанси, но сепак ги натера...


Колку ќе чини Motorola Razr во Европа?

Motorola Mobility по речиси една деценија повторно лансираше атрактивен телефон на преклоп, овој пат во форма на смартфон со флексибилен...


Видео со Motorola Razr: Легендата се враќа со модерен дизајн

После Samsung и Huawei, така и Motorola го претстави својот прв флексибилен смартфон со кого играат на картата со носталгија и така го...


Објавени слики со Motorola RAZR на преклоп

Новата иновирана RAZR серија ќе пристигне на 13 ноември, а во меѓувреме протекоа слики од TechMate и Teme. Motorola Razr ќе биде со...


Motorola со покана за откривање на RAZR (2019) на 13 ноември

После Samsung Galaxy Fold и Huawei Mate X, следниот преклопен смартфон е Motorola RAZR (2019). Овој модел ќе биде со Android софтвер....