Новости

Европската комисија доби жалба за рекламирање на лажни криптовалути на YouTube, Twitter, Instagram

Европската потрошувачка група BEUC поднела жалба кон Европската комисија и телата за заштита на потрошувачи против Instagram, YouTube,...


Првите iPhone 15 Pro CAD рендери укажуваат на промени во камерата и дизајнот

iPhone 15 Pro е сега на ред за шпекулациите пред да излезе, при што излегоа неколку рендери. Од новите слики можеме да видиме дека има...


Google Pixel Watch е потенцијално одложен за 2022

Google Pixel Watch би можел да биде одложен според Макс Вејнбах: „Пред 6 месеци ми рекоа дека доаѓа, но сега би можел да биде одложен...


Реверзибилното безжично полнење конечно пристигнува со iPhone 13

YouTube-рот Филип Корој и познатиот ликстер Макс Вејнбах, имаат нови важни информации за iPhone 13 серијата. Некои велат дека следната...


БИ-БИ-СИ: Хакерите може да ви го злоупотребат компјутерот за рударење преку пиратски игри

Пиратските игри најчесто хакерите ги злоупотребуваат со помош на всадување на вирус во компјутерот, кој пак го користат како алатка за...


Samsung Galaxy Z Fold 3 и Z Flip 3 започнаа со масовно производство

Samsung наводно почнал со производство на компонентите за Galaxy Z Fold 3 порано овој месец, а новите неофицијални информации дека...


Galaxy Z Fold 3, Flip 3, и Galaxy Watch 4 ќе бидат откриени на почетокот на август

Samsung вообичаено го одржува Unpacked евентот во средината на август, за кога се очекуваат да излезат новите модели на: Galaxy Z Fold 3,...


Три нови видеа од претстојните топ смартфони на Samsung!

Samsung следниот месец би можел да ја претстави новата генерација од најпопуларната серија на смартфони - Galaxy S. Неофицијално се...


Ова е идниот Samsung Galaxy S21 Ultra 5G со неговата камера

Стив Хемерстофер објави видео рендер со идниот предводник на Samsung и може да го погледнете во агол од 360 степени. Макс Вејнбах сподели...


Samsung Galaxy Watch 3 и Galaxy Buds Live ќе го претекнат Note 20

Аналитичарите се повеќе зборуваат дека ќе има четири нови модели: две варијанти на Samsung Galaxy Note 20, втората генерација на Galaxy...


Samsung ќе лансира лимитирана верзија на Galaxy S20+ и Galaxy Buds+

Samsung го користи „оружјето со боите“ на пазарот со цел да ја зголеми продажбата. Некои производители пукаат на пазарот со ниски цени и...


Samsung Galaxy Fold Lite доаѓа со цена од 1,100 долари

Samsung Galaxy Fold 2 пристигнува за три месеци, а најновите информации од Макс Вејнбах се дека компанијата развива поевтин модел, што...


Apple тргна на шопинг: Поради кризата падна вредноста на стартапите

За едни ова е голема криза, во која е важно да се спаси жива глава, но за други ова е голема шанса за заземање на подобри позиции во...


Samsung Galaxy Z Fold 2 и Note 20 би можеле да пристигнат порано

Откриен уште од овој месец, а претходно распореден за парил месец, првиот преклопен смартфон на Samsung требаше да излезе во септември....


Ријaна му го скрши сега ќе го збогати

Пејачката Ријана на натпревар од НБА лигата имаше мала незгода при која му го скрши телефонот на полицаец кој побара од неа да направат...


Започна NBA следете го Перо Антиќ на мобилен

Денес започна новата сезона во најсилната кошаркарска лига на светот NBA и оваа година ќе биде исклучително интересна за нас со оглед на...


Samsung ја освојува NBA лигата

Корејскиот производител Samsung склучи ексклузивен тригодишен договор со најдобрата кошаркарска лига на светот NBA. Samsung ќе заработи...


NBA 2K14 ќе се игра на уредите со iOs

Најновото продолжение на NBA 2K14, најдобрата кошаркарска симулација, сега е достапна за превземање од iTunes за сите смартфони и таблети...


Лансирана е NBA All Star апликацијата

За прв пат најдобрата кошаркарска лига во светот, NBA лансираше специјална апликација наменета за претстојниот All Star викенд кој ќе се...


НБА ѕвезди користат Sign Now

НБА ѕвездaта Дерон Вилијамс потпиша милионски договор преку апликацијата Sign Now.


Врз хероите на Marvel ќе се одбиваат топки

Zen Studios лансираше верзија на играта пинбол, со тоа што како заштитни ликови во позадина се наоѓаат хероите од стриповите на Marvel.