Новости

Microsoft Surface Duo 2 пристигнува во септември

Откако го најави Microsoft првиот телефон Surface Duo, помина многу време. Почетниот ентузијазам поради мобилниот уред со два екрана го...


AirTag има енкрипција и не ја меморира локацијата на уредот

Apple AirTag се мали плочки што може да ги ставите на нешта што не сакате да ги изгубите. Доколку нешто изгубите, може да го најдете со...


Capri и Capri Plus: Новите смартфони на Motorola се веднаш „зад аголот“

Motorola е посветен на развој на два смартфона со кодни имиња ‘Capri’ и 'Capri Plus.' Capri се наводно се појавил на FCC, TUV...


Патент на Oppo со модул за предна и задна камера што слободно се вади

Oppo осмислиле напредна технологија со концепт на телефон, чиј екран може да се превиткува. Задната камера е со посебен модул што може да...


Huawei ги претстави HUAWEI × GENTLE MONSTER Eyewear II - Освојување на паметната аудио мода

Заедно со глобалната премиера на серијата на паметни телефони Huawei Mate 40, Huawei, официјално ја претстави новата генерација паметни...


Со Xiaomi Mi Band 5 ќе се вршат мобилни плаќања

Xiaomi наскоро ќе го лансира новиот фитнес тракери кој ќе има најнапредни NFC функции како што се безконтактни мобилни плаќања со...


Xiaomi Mi Band 5 ќе биде претставен на 11 јуни

Претстојниот Xiaomi Mi Band 5 е популарен фитнес тракер, кој се очекува да биде откриен на 11 јуни, според тоа што беше објавен...


Samsung ваучер со купување на Galaxy S20, S10 или Note 10

Samsung Galaxy S10 е претходната серија од премиум S-класата S20, која е исто така


Специјална Happy цена за LG перална машина со Smart Diagnosis

Премиум пералните машини на корејскиот бренд LG Electronics Inc. се со докажан квалитет и се едни едни од најдобрите со оглед на тоа што...


TAG Heuer открива уште еден моќен Wear OS смартчасовник без LTE

TAG Heuer е првиот бренд што лансираше смартчасовник со платформата на Google под името Android Wearза цена од 1,200 долари пред неколку...


Со iPhone и Apple Watch ќе ги отклучуваме автомобилите

Apple работи на иновацијата да не мора да го земаме клучот од автомобилот со нас, за да можеме да го отклучуваме автомобилот со...


First look на Nokia 4.2 - Дуо камера и NFC

HMD Global одлично настапува во средната класа каде успева да лансира смартфони кои се многу достапни со прифатливи цени, а притоа нудат...


Apple ќе мора да дозволи да се плаќа со iPhone и без Apple Pay

Германски суд му наложи на Apple да овозможи NFC системот на iPhone смартфоните да се користи за мобилни плаќања и за други платежни...


Xiaomi официјално со новиот Redmi Note 8T

Xiaomi официјално ја лансираше новата верзија на смартфонот Redmi Note 8T чија главна цел беше да донесе NFC конекција во оваа категорија...


Xiaomi Mi Band 4 ќе има NFC поддршка

Xiaomi се повеќе доминира во категоријата на евтини фитнес тракери кои имаат издржлива батерија и квалитетно тело кое може да се справи...


Apple вечерва ги лансира iPhone 6S и 6S Plus

Дојде фамозниот 9 септември, кој толку време го чекавме за Apple да ги претстави новите телефони...


Android Pay ќе го замени вашиот паричник во октомври

Google наскоро ќе ја лансира мобилната апликација Android Pay со која ќе може да вршите електронска трансакции само со вашиот смартфон во...


Атрактивниот Meizu MX5 откриен со скенер за отпечатоци

Meizu успеа во првичната намера да го тргне вниманието на јавноста од Xiaomi како главен конкурент и привлече многу фанови со постојаните...


Samsung Pay ќе го претвори Galaxy S6 во кредитна картичка

Samsung се подготвува за пласирање на новиот сервис за мобилни трансакции плаќања Samsung Pay кој ќе биде компатибилен со сите видови на...


Новите Xiaomi смартфони со скенери за отпечатоци

Xiaomi малку доцни со прифаќање на популарниот тренд на примена на скенери за отпечатоци во смартфоните, но не сака да заостанува зад...