Новости

Google Maps со подобрена навигација за велосипедисти

Google Maps ги послуша барањата на корисниците, особено на тие кои во време на пандемија со КОВИД-19 го користат велосипедот како основно...


Google под истрага за преземање на конкурентот Waze

Google по речиси седум години е подложен на нова истрага од страна на Федералната комисија за трговија на САД за преземањето на...


Голема заштеда на пари - Активирана офлајн навигацијата за Google Maps -

Google Maps конечно на многу појасен и подиректен начин ќе добие офлајн навигација без потреба корисникот да троши пари за интернет...


Waze нуди за класа подобра навигација и предупредувања на патот

Сервисот Waze ја лансираше новата 4.0 верзија на мобилната апликација која сега нуди многу поквалитетна навигација со одлична прегледност...


Само HERE Maps нуди бесплатна навигација за смартфон

HERE Maps создаден од Nokia се уште е еден од ретките сервиси за мапи кој нуди бесплатна навигација за двете најпопуларни мобилни...


Најнова верзија на Google Maps за iPhone со екстра новитети

Google лансираше нова верзија на мобилната апликација Google Maps за iPhone и iPad која добива неколку значајни промени кои ќе бидат од...


Google Maps за Android сега ви дава и Street View

Новата верзија на Google Maps за Android ви овозможува брз пристап и до една од најатрактивните десктоп опции Street View преку која може...


Омилениот Батка Сурфер се врати на HERE Maps

Мобилната апликација на HERE Maps доби нова верзија во која се враќа омилениот глас на Батката сурфер кој корисниците го чекаа со...


Германските авто гиганти го превземаат Nokia Here Maps

Германските автомобилски гиганти Audi, BMW и Daimler споени во една групација ќе и платат на Nokia 2.4 милијарди долари за да го...


Терминаторот ќе дава гласовни насоки на Waze

Waze се пофали дека успеале да го обезбедат најлегендарниот холивудски глас на Арнолд Шфарценегер кој ќе остане запаметен по уникатното...


Apple Maps ќе ве водат на Android и на Windows

Apple пред две години трпеше тешки исмевање за „фијаското“ со нивната апликација Apple Maps, но очигледно е дека сервисот е значително...


Google Maps конечно бесплатни за користење

Google долго време го креираше можеби најдобриот систем за мапи и навигација со прецизна база на податоци и сега конечно е подоготвен да...


Apple ги подобрува мапите со нова навигација

Apple успеа да ја купи малата но, вредна компанија Coherent Navigation која има напредна технологија за лоцирање и навигација преку GPS...


Глобалното такси Uber ќе вози со Nokia HERE Maps

Големата такси компанија Uber планира да го купи од Nokia севисот за мапи и навигација HERE Maps со инвестиција вредна 3 милијарди долари...


Nokia ги продава HERE Maps на германски авто бренд

Nokia најверојатно ќе го продаде популарниот сервис за мапи и навигација HERE Maps на некој од најголемите германски автомобилски...


HTC Cello го пали моторот - Најдобриот автомобилски систем

HTC подготува големо изненадува за возачите со новиот смарт автомобилски уред HTC Cello кој ќе функционира подобро од Android Auto и...


Nokia HERE мапите се вратија на iPhone

Одличниот сервис за мапи и навигација Nokia HERE конечно се вратија во Apple App Store по едногодишно отсуство со што сите корисници на...


Google Now ќе ви каже каде има евтино гориво

Google ќе се погрижи вашето патување да биде безгрижно, па покрај сите новитети во апликацијата Maps добиваме и нови функции на смарт...


Nokia HERE мапите се подобри, еве што е ново

Nokia продолжува во силен ритам со постојано подобрување на HERE Maps мапите со нови верзии и нови функции за своите корисници, со што се...


Навигаторот на Michelin е супер прецизен и бесплатен

Michelin неодамна ја претстави новата верзија на апликацијата Navigator and Traffic која сега е подобрена со нови совети за возачите со...


Совет: Користете ги Google Maps и без интернет

Google Maps е одличен сервис за навигација во сообраќајот и истражување на области, но има една главна пречка, а тоа е потребата од...