Новости

Направите филмски хит, истражете го новиот vivo X80Pro и искористете го периодот за претпорачка

Vivo обезбедува посебни поволности за клиентите кои ќе го купат моделот vivo X80Pro 5G во периодот на претпорачка (pre-order) во...


Здраво, Македонија: vivo официјално го најавува својот влез на македонскиот пазар

Брендот бр.5 на листатана смарт телефони во светот, ја потврдува својата посветеност кон европските потрошувачи проширувајќи го своето...


Huawei ги исполнува очекувањата на новата генерација со новиот смартфон nova 9 SE

Скопје, 25.03.2022 - Продажбата на HUAWEI nova 9 SE, новото издание на популарната серија nova 9, со камера од 108 мегапиксели,...


Започнува продажбата на HUAWEI nova 9 на македонскиот пазар

Најновиот паметен телефон на Huawei може да се купи по препорачана крајна цена од 29.999 денари Од денес, најновиот смартфон на...


HUAWEI nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со преднарачка во комплет со Huawei Freebuds 4

HUAWEI nova 9 пристигнува на македонскиот пазар со кампања за претходна нарачка во комплет со Huawei FreeBuds 4


Започна продажбата на Huawei 3 серијата на македонскиот пазар

Од 12 јули, новите премиум паметни часовници Huawei Watch 3 и Huawei Watch 3 Pro се достапни за македонските потрошувачи благодарение на...


Започна продажбата на TWS слушалките Huawei FreeBuds 4i со активно намалување на бучавата

Huawei Consumer Business Group (BG) го претстави најновиот додаток во својата аудио колекција на македонскиот пазар - TWS (True Wireless...


LG VELVET достапен во Македонија

LG VALVET телефонот што тежи  само 180 грама со дисплеј од 6.7 инчен OLED, со 21:9 тело-дисплеј сооднос и резолуција од 2460 x 1080...


Започнува продажбата на Huawei Watch GT 2 Pro на македонскиот пазар

Скопје, 05.10.2020 - Започнува продажбата на новиот паметен часовник Huawei Watch GT 2 Pro, кој доаѓа со врвен дизајн, издржливи и...


Започнува продажбата на новиот HUAWEI WATCH FIT на македонскиот пазар

Најновиот модел на фитнес паметен часовник на Huawei- HUAWEI WATCH FIT сега е достапен за македонските потрошувачи само неколку дена по...


Старт на продажбата на македонскиот пазар на лаптопите од серијата Matebook на Huawei

Старт на продажбата на македонскиот пазар на лаптопите од серијата Matebook на Huawei Од 25 август на македонскиот пазар станува...


Mожност за врвен WMF подарок со вградените уреди на Samsung

Компанијата SamsungElectronicsCo., Ltd.најавува одлична промоција на совршен кујнски тандем што долго време ќе биде дел во вашиот дом. Со...


Маск го повлече чкрапалото за патување во вселената

Space Perspective има амбициозни цели за испраќање патници во Земјината стратосфера преку вселенски балон и капсула под притисок....


Новиот HUAWEI Y5p доаѓа со FullView дисплеј и дизајн во бои

HUAWEI Y5pНовиот 5,45-инчен додаток во AppGallery портфолиото на компанијата нуди сè што ви треба за целодневна забава


Гратис футроли за повеќето модели од SAMSUNG Galaxy A-серијата

Samsung заврши одлична работа со пуштањето на А-серијата во продажба, затоа што го опфати и поевтиниот сегмент од пазарот, освен премиум...


5 години грижа од LG за фрижидери и перални

Сите LG перални и фрижидери купени во периодот од 01 јануари до 30 јуни 2020 година, добиваат 5 години гаранција. За таа цел го


„Нептун Македонија“: Глобалната пандемија ја трансформираше сферата на онлајн шопингот

Како резултат на пандемијата предизвикана од вирусот Ковид-19, Е-продажбата рапидно расте на светско ниво, а нашата земја не е исклучок....


Специјална Happy цена за LG перална машина со Smart Diagnosis

Премиум пералните машини на корејскиот бренд LG Electronics Inc. се со докажан квалитет и се едни едни од најдобрите со оглед на тоа што...


HUAWEI го претставува P Smart Pro со тројна AI камера од 48 MP и воодушевувачки дизајн

Huawei го претстави HUAWEI P smart Pro - најновиот паметен телефон, со модерен дизајн и ажурирани спецификации што го прават празнично...