Новости

Samsung Galaxy Fold 2 ќе има главна лента за нотификации

Наследникот на флексибилниот смартфон на превиткување Samsung Galaxy Fold 2 ќе има мали измени во дизајнот и неколку значајни нови функции.


Повеќе нема да ви стигнуваат нотификации за надградба на апликации

Google ја укина опцијата за достава на нотификации за надградба на системските Android апликации од нивното портфолио без оглед дали го...


Facebook претерува со форсирањето на Messenger

Facebook им оди на нерви на корисниците...


Audify ќе ви ги чита известувањата на глас

Audify е апликација чија цел е секогаш навремено да ги добиете сите известувања и да не пропуштите ниту една важна порака. Audify ги чита...


Чудо од апликација - Inbox за Gmail носи автоматски паметни одговори

Gmail тимот кој стои зад универзалната Inbox апликација за Android претстави нова интерлегентна функција со која корисниците ќе може...


AirDroid ќе ве спаси од користење USB кабли

AirDroid е една од најкорисните апликации за сите кои имаат потреба од префрлување фајлови од компјутер во смартфон или таблет бидејќи се...


Откриена фабричка грешка во Apple Watch

Apple очигледно ќе си има големи проблеми со замена на фалични часовници Apple Watch кои имаат фабричка грешка со делот задолжен за...


Совет како да користите два Facebook профили истовремено

Корисниците на смартфон имаат одлична мобилна апликација на Facebook од која добиваат известувања за сите новитети, пораки и промени, но...


Видео: Преглед на најдобрите и најчудните функции на Apple Watch

За неколку дена долго очекуваниот Apple Watch ќе влезе во продажба и затоа сега е идеално време за прикажување на видеата со инструкции...


Забранетата Launcher апликација се враќа за iPhone

Apple пред шест месеци ја забрани една од најдобрите апликации Launcher за iPhone која овозможуваше користење на виџети од заклучениот...


Gmail 4.0 за iOs е екстра квалитетен - Сите новитети

Google ја лансираше новата верзија на мобилната апликација Gmail 4.0 за iOs која носи голем број на новитети кои ќе ви го олеснат...


Android 5.1 ќе ги реши проблемите на Lollipop

Lollipop е досега најголемата визуелна и функционална надградба на Google која иако доби голем број на позитивни оценки има одредени...


Апликација на денот - C Note ќе ве известува за сите новости

Имате ли проблем со приемот на известувањата и новитетите на вашиот смартфон, кои ги пропуштате и не може навремено да одговорите на...


Скриени трикови во iOs 8 - Се што не сте знаеле

iOs 8 и покрај првичните проблеми со пласманот не може да се негира дека е одличен софтвер и голем напредок за Apple и корисниците. Во...


Inbox прави растур - Побрзајте со резервацијата

Inbox е екстра квалитетна апликација изработена од тимот на Gmail и е наменета за подобра организација на вашиот е-mail профил, со...


Microsoft го претрка Google со Android 5.0 Lollipop апликација

Microsoft продолжува со изработка на супер апликации за Android кои полека имаат амбиција да ги заменат основните функции на Google. Тоа...


Klatz е иновативна смарт алка за телефонски повици

.klatz е нов интересен концепт на смарт алка која може да ја користите за примање на телефонски повици, а содржи и голем број на функции...


Omate X е смарт часовник за 100 евра

Omate X е еден од најевтините смарт часовници на пазарот кој во Европа ќе се продава по цена од 100. Можеби на прва ова ќе ви звучи како...


Како да ги запрете досадните нотификации на Android

Известувањата за новитети на оперативниот систем Android се навистина корисни и може веднаш да дознаете што е ново на апликациите и...


IPhone 6 доаѓа во злато и со ново лого

Објавувањето на сите протекување на нови слики од дизајнот на iPhone 6 веќе станува рутина во технолошкиот свет, па затоа одвојуваме...


Топ 5 едноставни трикови за поефикасен iPhone

Тие што прв пат пат ќе купат iPhone и се уште не се добро запознаени со функциите на оперативниот систем iOs ќе им треба одредено време...