Новости

Спецификациите на OnePlus 11 Pro, покажуваат брзо полнење и голема меморија

Стив Хемерстофер ги објави спецификациите на OnePlus 11 Pro: - Snapdragon 8 Gen 2 процесор; - Qualcomm Snapdragon X70 5G модем; -...


Се тресе ли вашиот iPhone 14 Pro кога снимате видео?

Изгледа дека некои iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max корисници имаат проблеми со употребата на задната камера за снимање на видеа....


Нови рециклирани Nokia таблет и Nokia слушалки

Nokia T21 е таблет дизајниран за издржливост со цврсто куќиште изработено од алуминиум што содржи 60% рециклирана пластика за антената....


Honor го открива 70 Pro+ со Dimensity 9000 процесор

Honor најави три нови смартфони: 70, 70 Pro, и 70 Pro+. Последниот модел е најмоќниот премиум уред од тројцата, кој пристигнува со...


OnePlus Nord 2T официјално лансиран на глобално ниво: Екран од 90Hz, 80W полнење и ниска цена

OnePlus Nord 2T и OnePlus Nord CE 2 Lite официјално се лансирани глобално, кои пристигнуваат со нов дизајн, ниски цени и одлични...


Apple ќе ги открие iPhone 14, Apple Watch 8 и AirPods Pro 2 на 13 септември

Следниот iPhone ќе биде откриен во септември, како и секоја година: 6.1-инчен iPhone 14, 6.7-инчен iPhone 14 Max, 6.1-инчен iPhone 14...


Apple излегува со AirPods 3 на Unleashed настанот на 18 октомври

Официјално откриено од заменик претседателот за маркетинг на Apple, Грег Џосвијак, е дека компанијата ќе го одржи новиот "Unleashed"...


Galaxy S22 Ultra е во основа Galaxy Note со испакнатина на камерата

Се повеќе се зборува дека ќе го има Galaxy Note 22, или пак Galaxy S22 Ultra ќе вклучи S Pen. Според последните шпекулации, на рендерите...


Спецификациите на Huawei P50 Pro (неофицијално) протекоа без 5G мрежа!?

Наскоро Huawei ќе го претстави Huawei P50 на својот следен евент. MySmartPrice објави дека наводно Huawei P50 Pro ќе биде лимитиран на 4G...


Официјално видео за Sony WF-1000XM4: Новите безжични Bluetooth слушалки

Претходно протекоа слики со Sony WF-10000XM4, но сега имаме и видео за безжичните Bluetooth слушалки. Сега излезе и официјално видео...


Се појавија Samsung Galaxy Buds 2 слушалките

Samsung Galaxy Buds 2 безжичните слушалки најверојатно ќе пристигнат наскоро во наредниот период бидејќи веќе се појавија како дел од...


Samsung Galaxy A52: Слики, спецификации, камера и цена

Како што го чекаме Samsung официјално да го открие наследникот за високо рангираниот Galaxy A51, излегоа реални фотографии од него...


Samsung Galaxy Buds Pro носат филмски звук во 2021

Samsung Mobile на првиот голем Unpacked настан за 2021 година тргна со промоција на новите безжични премиум слушалки Galaxy Buds Pro кои...


Ново протекување покажува како ќе изгледа Samsung Galaxy Buds Pro

Ново протекување излезе од блогерот Иван Блес. Прв пат протече слика со Samsung Galaxy Buds Pro безжичните слушалки. Во споредба со...


Samsung ќе приреди кул изненадување за време на лансирањето на Galaxy S21!?

Samsung ќе го одржи својот Unpacked настан за следната година во јануари, наместо во февруари. Тогаш нема да ги имаме Galaxy Z Fold Lite,...


Xiaomi Mi 10T и 10T Pro 5G: Протекоа сите спецификации

Претстојните предводници на Xiaomi се Mi 10T и 10T Pro. Телефоните доаѓаат со неверојатни дисплеи со 144Hz освежување. Mi 10T ќе биде...


Што да очекуваме: Huawei P40 Pro ќе биде со заоблени рабови од сите страни

Huawei P40 серијата беше планирана да се реализира во Париз, но поради пандемијата со COVID-19 ќе се одржи официјален онлајн евент. Од...


iPhone 12 Pro Max ќе има промени со подобрување во камерата

Apple iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max се двата топ модела на годината, а аналитичарот Минг-Чи Куо вели дека Apple планира неколку...


iPhone 12 ќе има екстра квалитетна камера

Apple за следната генерација на iPhone 12 планира да продолжи со подобрување на квалитетот на камерата како еден од најважните сегменти...


HTC Desire 828 е првиот евтин смартфон со оптичка стабилизација

HTC планира повторно завземање на средната класа со новиот HTC Desire 828 кој е прв од оваа серија на смартфони кој располага со 13...


Huawei P8 Max - Нов хибриден ѕвер со 6.8 инчен дисплеј

Huawei ја изненади јавноста и наместо мини верзија на премиум смартфонот Huawei P8 претстави огромно хибридно чудовиште кое е на...