Новости

Телевизорите се поголеми, потенки и со подобрени функции

Една од категориите што оваа година предизвика големо внимание на CES саемот во Лас Вегас се телевизорите со висока резолуција. LG...


LG ќе го открие првиот 8K HD телевизор

LG се подготвува да го освои целото внимание на претстојниот саем CES 2015 во Лас Вегас со откривањето на првиот прототип на телевизор со...


Научна фантастика во дневната соба: Првиот LG флексибилен телевизор

LG Electronics го претстави првиот флексибилен ОЛЕД телевизор на светот. Со овој иновативен телевизор, корисниците сега можат да го...