Новости

Спецификациите за Galaxy Z Flip 4 протекоа целосно

Како што доаѓа времето за објавување на новиот Galaxy Z Flip 4, кој најверојатно ќе биде објавен во август, се повеќе информации...


Samsung Electronics освои 71 награда на International Forum Design за 2022 година

Компанијата освои три златни награди за дизајни кои нудат сеопфатно искуство прилагодливо на различни животни стилови Доделени се 71...


Samsung доби 71 награда на iF Design Awards, со три Gold Awards за дизајн

Дизајнот на производите е клучен сегмент за да успеете. Уредот што има одличен изглед е главен предуслов за да се продава. Затоа...


One UI 4.1 пуштен за Samsung Galaxy Note 10 и Galaxy S10 во Европа

Секогаш кога Samsung го надградува One UI, веднаш се инсталира кај огромен број на Galaxy уреди, што значи дека компанијата сака да ги...


Протекоа скриншот слики со Wear OS 3

Google веќе по втор пат ни го демонстрира интерфејсот на Wear OS 3. Samsung Galaxy Watch 4 и Galaxy Watch 4 Classic се со Wear OS 3....


Samsung го претстави новиот Galaxy S21 FE 5G-врвен паметен телефон дизајниран по мерка на корисникот

Најновиот член на семејството Galaxy S21 се карактеризира со моќни перформанси, камера со професионален квалитет и совршено поврзување со...


Samsung Galaxy Tab S8+ потврден дека е со Snapdragon 8 Gen 1 и 8GB RAM

Наскоро излегува Galaxy Tab S8 серијата, која што е противник на iPad Pro моделите. Во меѓувреме се објавуваат информации од анонимни...


Samsung Galaxy S10 и Note 10 добиваат One UI 4.0 надградба

Ако сте сопственик на еден од Galaxy S10 моделите од 2019 година, за брзо време добивате Samsung One UI 4.0, од најновата надградба со...


Samsung го претстави ажурираниот софтвер One UI 4 - новиот интерфејс обезбедува поголема заштита

Samsung го претстави ажурираниот софтвер One UI 4 - новиот интерфејс обезбедува поголема заштита и уште подобро корисничко искуство....


Samsung на SDC21 конференцијата презентираше решенија за нова ера на мрежно искуство

Програмерите, креативците и дизајнерите истражуваа нови начини за развој на растечките екосистеми на Samsung. Компанијата Samsung...


Galaxy Z Fold 3 и Z Flip 3 добиваат пристап кон One UI 4 бета програмата

Samsung Galaxy Z Fold 3 и Z Flip 3 би можеле наскоро да станат дел од листата за добивање на нов One UI базиран Android 12. Samsung веќе...


Samsung ги демонстрира бенефитите од One UI 4 преку видеа

Samsung пред официјалното претставување на One UI 4.0 интерфејсот, објави две видеа на YouTube, кои се како вовед пред претстојната...


Samsung ќе го лансира Galaxy S21 FE 5G во јануари 2022

Најпознатите ликстери тврдат дека Galaxy S21 FE би требало да пристигне во јануари, оти уште не е готов за лансирање. Unpacked настанот...


Samsung веројатно ќе одржи девелоперска конференција во 2021, доаѓа ли One UI 4.0?

Samsung повторно ќе ја одржува девелоперската конференција во 2021 година, после COVID-годината во 2020. Девелоперскиот самит би требало...