Новости

OnePlus 11 ќе биде ѕвер со OLED панел

Yogesh Brar (@heyitsyogesh) објави дека OnePlus 11 ќе пристигне со 2K (1440p) OLED дисплеј со големина од 6.7 инчи и поддршка до 120Hz,...


OnePlus го претстави ценовно прифатливиот смартчасовник Nord Watch

OnePlus го претстави OnePlus Nord Watch, новиот модел на смартчасовник, кој засега е достапен само на индискиот пазар за 60 долари во...


Спецификациите на OnePlus 11 Pro, покажуваат брзо полнење и голема меморија

Стив Хемерстофер ги објави спецификациите на OnePlus 11 Pro: - Snapdragon 8 Gen 2 процесор; - Qualcomm Snapdragon X70 5G модем; -...


OnePlus го претстави OnePlus 10T со брзо полнење

Околу половина година после претставувањето на предводникот OnePlus 10 Pro, One Plus ја претстави и неговата поевтина верзија. Тоа значи...


OnePlus 10T официјално излегува на 3 август со Snapdragon 8+ Gen 1

OnePlus го најави следниот модел OnePlus 10T, кој официјално излегува на 3 август. Официјалниот настан ќе се одржи во Њујорк. OnePlus 10T...


Nothing Phone објавен со слики за дизајнот

Карл Пеј е името што го основаше брендот OnePlus, и неодамна го напушти, па ја основаше Nothing компанијата. Веќе се претставени првите...


OnePlus Nord 2T официјално лансиран на глобално ниво: Екран од 90Hz, 80W полнење и ниска цена

OnePlus Nord 2T и OnePlus Nord CE 2 Lite официјално се лансирани глобално, кои пристигнуваат со нов дизајн, ниски цени и одлични...


Nothing Phone нетрпеливо го очекуваат корисниците, објавени се спецификации

Првиот смартфон на компанијата Nothing (мк: Ништо), пристигнува во текот на летото. Nothing е нова компанија која што досега објавила...


OnePlus и Vivo спремаат сопствени преклопни телефони

Покрај Samsung, за кој што знаеме дека ја спрема новата генерација на своите смартфони со флексибилни екрани, последните информации се...


OnePlus 10R ќе биде со mmWave 5G конекција

OnePlus 10 Pro конечно ќе биде лансиран на 31 март глобално, заедно со буџетската верзија OnePlus 10R. Вториот модел ќе има интересен...


Тест на издржливост: OnePlus 10 Pro се крши на половина со раце

Класичните смартфони тешко може да се скршат на половина само со раце. OnePlus 10 Pro може да се скрши со раце, а тоа не е воопшто добра...


Список со смартфони што имаат најголемо зрачење

Сите користиме смартфони, затоа што имаме потреба од нив, но во најголем дел сме и зависни од нив. Телефонот ни е секогаш во џеб и до...


OnePlus 10 Pro ќе понуди брзо полнење со 120W

OnePlus потврди дека годинава нема да има T модел. Годинава ќе го очекуваме следниот OnePlus 10 Pro со тројна задна камера како Galaxy...


Првиот OnePlus Watch нема да работи со Google Wear OS

OnePlus официјално потврди дека на 23 март ќе го претстави својот прв смарт часовник кој нема да работи со Google Wear OS туку ќе има...


Ќе биде ли објавен OnePlus 9E заедно со OnePlus 9 и 9 Pro

OnePlus ќе ги претстави своите премиум смартфони OnePlus 9, OnePlus 9 Pro и OnePlus 9E. Макс Џамбор тврди дека OnePlus 9E нема да биде...


Смарт часовникот на OnePlus остана без време

OnePlus требаше да го обезбеди врвното трио на смарт уреди оваа година и покрај смартфоните и безжичните слушалки да лансира и сопствен...


Карл Пеи го напушта OnePlus по 7 години

Карл Пеи еден од основачите на брендот OnePlus по седум години откако ја стартуваше компанијата и беше еден од директорите реши да се...


Царината на САД запленува слушалки на OnePlus зошто личеле на AirPods

Царината на САД започна со запленување на пратки со безжични слушалки на OnePlus затоа што налилувале или биле видлива копија на...


OnePlus претстави евтин телефон со Snapdragon 765G

OnePlus конечно го претстави OnePlus Nord, кој располага со супер ниска цена од 400 евра. За таа цена доаѓа со Snapdragon 765G процесор,...


Google продал повеќе смартфони од OnePlus

Google иако е многу далеку зад големите 10 брендови според бројот на продадени смартфони воопшто и не за потценување бидејќи го надмина и...


OnePlus Z одложен за неодредено време

OnePlus Z иако долго време се очекува како многу атрактивен смартфон во средната висока класа со достапна цена која е многу компетитивна,...