Новости

Netflix сега и официјално го забранува споделувањето на лозинки

Долго време се најавуваше, сега тоа и го направија. Netflix откриваат дека нивните мерки против споделување на лозинки ќе влијае врз...


Нетфликс ќе вложи неверојатни 2,5 милијарди долари во Јужна Кореја

Нетфликс во следните 4 години ќе вложува етапно на неколку пати, вкупно 2,5 милијарди долари во јужнокорејска продукција, официјално...


Netflix ја проширува забраната за споделување на лозинки на повеќе земји

После официјалната најава за стопирање на споделување на лозинки со пријатели и семејството на различни локации, Netflix почна со...


Netflix е кралот на стримингот и тоа е факт!

Nielsen е компанија што мери број на публика. Со најновите информации се докажува дека Netflix бил најпопуларен стриминг сервис во 2022...


Netflix почнува со реализација за потврда на лозинки преку географска локација

Netflix наскоро започнува со спроведување на мерките против споделување на лозинката од профилите на корисниците. Тоа ќе почне да го...


Disney Plus ја лансира верзијата со реклами и ги зголеми цените во САД

Disney Plus ја најави својата верзија на апликација со реклами, наречена Disney+ Basic, достапна во САД. Сите алатки и содржини достапни...


Netflix најави опција за да го намали споделувањето на лозинки

Netflix најави дека околу 100 милиони домаќинства во светот, го користат бесплатно нивниот видео сервис, односно се споделуваат профили...


Netflix партнерите во подготовка за поддршка на реклами

Netflix ги продолжува подготовките за лансирање на верзија со поддршка за реклами. BBC прв објави дека доминантниот гигант со стриминг...


Netflix почна со забрана за споделување на лозинки, корисниците ја откажуваат претплатата

Netflix најави уште од порано дека ќе има забрана за споделување на лозинки, со цел да се спречи користење на ист профил на оние што не...


Netflix за само 3 месеци изгуби повеќе претплатници, одошто во последните 5 години

Netflix акциите вредеа по 700 долари на берзата во ноември, додека сега изнесува 180 долари. Самата компанија вреди 81 милијарди долари,...


Викинзи: Валхала е новата најгледана серија на Нетфликс

Телевизиската серија „Викинзи: Валхала“ на Нетфликс за кратко време стана најгледана серија на популарната стриминг платформа. Новата...


Pornhub пушта бесплатни порно филмови за Италијанците во карантин

Цела Италија е во карантин поради епидемијата од коронавирусот. За да ги расположи и да го олесни домашниот престој, од Pornhub се...


Netflix го менува приказот на почетната содржина

Поради барањето на корисниците, Netflix ја менува почетната содржина за корисниците, со цел да им го олесни процесот за одделување на...


Вложувањето во оваа компанија беше најдобрата инвестиција на деценијата

Генерацијата на Netflix филмовите и сериите веднаш ги гледа филмовите кога ќе станат достапни и на нив може да ужива на големите екрани,...