Новости

Oppo Find N2 Flip објавен на промотивни материјали

Oppo го лансира својот преклопен смартфон Oppo Find N2 Flip на глобално ниво, што значи дека ќе го има и на Западниот пазар. Промотивните...


Coca-Cola смартфон се готви во анонимна фабрика, излегува наскоро

Неофицијално глобалната компанија за продажба на сок, Coca-Cola, започнала соработка со некои од производителите на смартфони, со цел да...


OPPO Find N2 Flip: Откриени спецификациите од листингот на Geekbench

OPPO е еден од најмоќните натпреварувачи на пазарот на смартфони, кој се натпреварува и на пазарот на преклопни смартфони, каде што...


OnePlus 11 претставен за глобален пазар со Snapdragon 8 Gen 2 процесор

OnePlus 11 е лансиран на кинескиот пазар, додека на глобално ниво излегува следниот месец. Сега корисниците може да го преднарачаат,...


Oppo оди по стапките на Apple и Google

Apple во своите смартфони, таблети и компјутери, користи свој дизајниран хардвер. Во оваа насока тргна и Google со последните Pixel...


Inno Day 2022 се одржува на 14 декември, Oppo ги открива преклопните смартфони

Oppo Inno Day е настан што постојано се одржува од 2019 година, кога беше откриен првиот Oppo Watch. Последната година демонстрираше...


Oppo Find N2 со вертикален преклоп објавен на Twitter

Oppo Find N е еден од најдобрите преклопни смартфони со вертикално преклопување. Oppo веќе се подготвува за лансирање на наследникот Find...


Oppo во декември ги лансира преклопните Find N2 и Find N2 Flip

Oppo кон крајот на минатата година го претстави својот прв модел Find N со преклопен екран, за кого некои аналитичари тврдеа дека е...


Oppo подготвува нови преклопни смартфони

Оваа недела дури 3 компании претставија нови модели на смартфони што се виткаат, а Oppo подготвува и нови уреди од оваа категорија. На...


Oppo се спрема за преклопен смартфон со дизајн на школка

Oppo го лансираше преклопниот уред Find N на почетокот на 2022, со 7.1-инчен внатрешен дисплеј. Секундарниот дисплеј е со големина од...


OnePlus и Vivo спремаат сопствени преклопни телефони

Покрај Samsung, за кој што знаеме дека ја спрема новата генерација на своите смартфони со флексибилни екрани, последните информации се...


Овие видеа ќе ве натераат да го посакате Oppo Find X5 Pro 5G

Новиот Oppo new Find X5 Pro располага со 6.7-инчен заоблен AMOLED LTPO дисплеј со 1440 x 3120 резолуција и 120Hz за игри. Под хауба има...


Oppo најави нова технологија за полнење на батерија од 0-100% за 9 минути

Технологијата за полнење на батерија напредува со голема брзина, па така ако чекавме до неодамна да се наполни телефонот за час и...


Oppo го претстави новиот предводник Find X5 Pro

Oppo ги претстави Find X5 и Find X5 Pro, кои имаат подобрувања кај батеријата и процесирањето на фотографии во самиот квалитет при...


Oppo планира да влезе на пазарот на електрични автомобили до 2024

Најнова мода во технолошката индустрија е смартфон гигантите да влегуваат на пазарот на електрични автомобили. Сега ја користат...


Големината на следните преклопни смартфони на Xiaomi и Vivo

Благодарение на аналитичарот Ross Young, откриено е дека Xiaomi и Vivo ги лансираат првите преклопни смартфони во 2022 година, со...


Oppo Air Glass: Смарт очила со минијатурен проектор, навигација и алатки за превод

Oppo ги презентираше своите смарт очила пред Apple AR/VR Glasses и пред очилата на Meta. Air Glass смарт aR очилата ("assisted reality")...


Oppo го најави својот прв преклопен смартфон

Следната недела Oppo ќе ја заостри конкуренцијата на пазарот на преклопни смартфони, на кој што моментално доминира Samsung. Пит Лау,...


Samsung се штелува да го симне Apple од тронот оваа четвртина

Компонентите за производство на смартфони и понатаму се главната пречка за масовно производство на смартфоните. Apple во втората...


Oppo ќе дебитира со моќен флексибилен смартфон во ноември 2021

Oppo е во финални подготовки на својот прв флексибилен смартфон, кој ќе пристигне со моќни перформанси. Пристигнува во текот на следниот...


Samsung Galaxy Z Fold 3 почна да ги добива своите преклопни ривали

Ова ќе биде многу важна година за преклопните смартфони. Google Pixel Fold се појави претходно, Huawei исто така се спрема, како и Oppo и...