Новости

Samsung ја претстави серијата на паметни телефони Galaxy S23 за врвно искуство на денешницата

​Најнапредна камера, гејминг перформанси од следната генерација и еколошки напреден дизајн на моделот Galaxy S23 Ultra комбинирани во...


Samsung Galaxy S23 Ultra е најсјајната ѕвезда во Галаксијата на Samsung

Новата S23 се состои од Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy S23+ и Samsung Galaxy S23 Ultra. Ultra е најголемиот и најмоќниот уред, а...


Добредојде за новото семејство на Samsung Galaxy S23!

Samsung Galaxy Unpacked моментално се одржува во Сан Франциско, а Телефони.мк и медиумите од цел свет го следат во живо. Samsung...


Huawei ќе не изненади подоцна оваа година со свој чипсет

Како што веќе знаеме, Huawei има забрана за проширување на својот чип, ограничувајќи се со само 4G-Qualcomm Snapdragon чипови. Huawei...


Што очекуваме од камерата на Samsung Galaxy S23

Претходната година со Galaxy S22 Ultra, Samsung го подобри фотографирањето на места со слаба осветленост. Со S23 серијата, Samsung...


Apple за следната година спрема преклопен iPad Fold

Apple оваа година нема да претстави нов iPad, затоа што се очекува пад на пазарот на таблети за 10-15%. Сепак, Apple другата година ќе го...


Реални слики со Galaxy S23 со кремова боја, S23 Ultra со зелена боја

Galaxy Unpacked 2023 евентот конечно го дочекавме. Вечер Samsung официјално ќе ја презентира премиум Galaxy S23 серијата. Веќе ги знаеме...


Над 60% од корисниците на паметни часовници бираат класичен наместо спортски дизајн

Huawei ги презентира податоците од истражувањето на пазарот на паметни часовници Huawei, водечкиот светски производител на паметни...


Oppo Find N2 Flip објавен на промотивни материјали

Oppo го лансира својот преклопен смартфон Oppo Find N2 Flip на глобално ниво, што значи дека ќе го има и на Западниот пазар. Промотивните...


Голем пад на продажбата на смартфони во Кина и на глобално ниво

Минатата година во Кина се испорачани 286 милиони смартфони, што е за 13% помалку од 2021 година, тврди IDC. Од агенцијата тврдат дека...


Netflix почнува со реализација за потврда на лозинки преку географска локација

Netflix наскоро започнува со спроведување на мерките против споделување на лозинката од профилите на корисниците. Тоа ќе почне да го...


Baidu почна со развој на конкуренција на ChatGPT, ќе го интегрира во пребарувачот

Освен американските компании, многу пари во вештачката интелигенција вложува и Baidu. Најпопуларниот кинески пребарувач планира да...


Рендери со Huawei P60 Pro демонстрираат заоблен екран, со нов модул за задната камера

Huawei открива два нови предводника во март. Се очекува да изглезат Huawei P60 и P60 Pro. Новите модели на кинескиот бренд ќе се...


Galaxy S23, Galaxy S23+ постери се објавени, со акцент на фотографијата

Имаме уште два дена до 1 февруари за Samsung Unpacked евенетот. Постерите на Samsung за Galaxy S23 преднарачки се веќе објавени....


Доверлив Apple документ открива информации за iPhone 15 Ultra

Стандардните и премиум iPhone 15 моделите ќе бидат различни од аспект на спецификациите. Откриено е дека само iPhone 15 Pro и Ultra ќе...


Google ќе ви помага онлајн да купите автомобил преку Google Search

Ако сакате да купите автомобил онлајн, многу е ризично, а дилерите на автомобили не се поштени. Дали сето тоа вреди да ги потрошите...


iPhone 15 Ultra ќе има подобри слики и перформанси од iPhone 15 Pro

Марк Гурман открива дека најновиот оперативен систем iOS 17, со кодно име Dawn, нема да има многу нови алатки. Ликстерот LeaksApplePro...


Vivo X90 се лансира глобално следната недела

Vivo ја лансира најновата линија глобално - Vivo X90 серијата, која е веќе лансирана во Кина од ноември. Новите модели излегуваат...


iPhone 15 ќе биде со убав дизајн, сличен на Android

iPhone 15 серијата е осум месеци подалеку од нас, но веќе протекуваат информации. Ликстерот ShrimpApplePro тврди дека коцкастиот дизајн...


Google овозможува биометриски табови за Chrome на Android

Googleov Chrome е најпопуларен прелистувач на веб во светот. Сите го користат и за персонални компјутери, и за телефони. Кај овој...


Coca-Cola смартфон се готви во анонимна фабрика, излегува наскоро

Неофицијално глобалната компанија за продажба на сок, Coca-Cola, започнала соработка со некои од производителите на смартфони, со цел да...