Новости

Poco X3 GT излегува со 8GB + 256GB меморија и екран од 120Hz

Poco е брендот на Xiaomi, кој тукушто доби нов сертификат за Poco X3 GT, што значи дека новиот модел би можел да биде лансиран наскоро....


Poco X3 Pro доаѓа на 30 март со надеж за екстра цена

Poco како веќе самостоен бренд планира на 30 март да го претстави новиот супер смартфон во средната висока класа Poco X3 Pro со надеж...


Poco M3 ќе има четири главна камери и ниска цена

Pocophone како суб-бренд на Xiaomi веќе добро се етаблира во основните класи на смартфони покрај флегшип бисерите и наскоро ќе лансира...


Poco ќе лансира вистински наследник на Pocophone F1 како flagship killer

Poco долго време не се осмелил да лансира смартфон кој ќе биде убиец во премиум класата и со драстично пониска цена да се спротивстави на...


Poco X3 доаѓа за недела - Што може да очекуваме?

Pocophone суб-брендот на Xiaomi ќе ја продолжи праксата на лансирање на квалитетен смартфон во високата класа, па како и секогаш...


Poco F2 Pro доаѓа следната недела

Pocophone најверојатно следната недела на 12 мај ќе го претстави наследникот на флегшип шампионот Poco F1. Според најавите на 12 мај ќе...


Pocophone конечно се враќа во премиум класата, но двојно поскап

Постоеше време кога премиум смартфон со врвни перформанси можеше да се купи за цена од околу 350 евра. Тоа беше првиот Pocophone F1 како...


Poco X2 пристигна за цена од само 200 евра

Pocophone како суб-бренд на Xiaomi го претстави новиот модел Poco X2 кој за основната верзија со 6 GB RAM и 64 GB ROM ќе се продава за...


Pocophone X2 ја заскокотка јавноста

Poco откако стана самостоен бренд во однос на Xiaomi го објави својот прв тизер за новиот смартфон кој може да дојде наскоро во евтината...


Pocophone се одвои од Xiaomi

Pocophone понатаму ќе продолжи да функционира како посебен бренд на премиум смартфони со пониски цени од конкуренцијата.


Pocophone F2 дефинитивно доаѓа годинава

Xiaomi дефинитивно годинава ќе го лансира новиот премиум смартфон со најниска можна цена во спореда со останатите конкуренти кога се во...


Pocophone F2 е планиран за 2020 година

Xiaomi преку суб-брендот Pocophone дури за следната година планира да лансира нов модел откако со F1 има одличен старт во високата класа...