Новости

iPhone 15 и iPhone 15 Plus нема да имаат ProMotion и Always-On Display

Една од главните точки кај iPhone 14 серијата беше имплементација на Always-On Display функција кај iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max....


Apple ќе ги открие iPhone 14, Apple Watch 8 и AirPods Pro 2 на 13 септември

Следниот iPhone ќе биде откриен во септември, како и секоја година: 6.1-инчен iPhone 14, 6.7-инчен iPhone 14 Max, 6.1-инчен iPhone 14...


Помалите iPhone 14 модели ќе пристигнат со екрани од 120Hz

Apple за прв пат ја имплементираше ProMotion технологијата, а минатогодишните iPhone 13 Pro и Pro Max беа првите телефони што ја добија...


Првиот бенчмарк за iPhone 13 Pro 1TB ја потврдува цената

Apple ги покачува просечните цени на iPhone годинава, но сепак за цената, уредите вредат. Новиот iPhone е со 1TB меморија, што е...


Новиот iPhone 13 е хардверски ѕвер за љубители на фотографии и видеа

После следењето на настанот од Телефони.мк, можеме да кажеме дека Apple навистина се потрудиле да овозможат нешто поинакво. Официјално...


Уште 2 дена: Apple ќе ги претстави iPhone 13, Apple Watch 7, AirPods 3 и iPad mini 6

Време е за настанот на Apple, кој секогаш се реализира во септември. Се очекуваат нови производи, вклучувајќи ги iPhone 13 5G и Apple...


Mini-LED iPad Pro пристигна со 5G, моќен M1 чип и Thunderbolt порт

Apple туку што ја претстави новата iPad Pro (2021) серија со побрз M1 чип и многу додадени спецификации како што е 5G поддршката, подобра...


Samsung Galaxy Tab S7 и S7 Plus се очекуваат со 120Hz

Samsung дефинитивно сака да биде рамо до рамо со Apple на пазарот на таблети и да го надмине. Новите противници на iPad Pro ќе биде...


iPhone 12 Pro ќе го има најновиот Pro Motion дисплеј со 120Hz

Apple веднаш го вградува најновиот Pro Motion дисплеј и кај iPhone, кој претходно беше претставен кај iPad Pro со 120Hz дисплеј....