Новости

iPhone 15 и iPhone 15 Plus нема да имаат ProMotion и Always-On Display

Една од главните точки кај iPhone 14 серијата беше имплементација на Always-On Display функција кај iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max....


Помалите iPhone 14 модели ќе пристигнат со екрани од 120Hz

Apple за прв пат ја имплементираше ProMotion технологијата, а минатогодишните iPhone 13 Pro и Pro Max беа првите телефони што ја добија...


Motorola најави нешто големо за Европа

Motorola e фаворитот од сенка за изминатата година со двата квалитетни и пред се евтини смартфони кои отстапуваат од мноштвото мобилни...


Nokia ветува прекрасна есен

Тоа што не очекува од Nokia во наредниот период е промотивниот настан на 11 јули на кој треба да биде претставен новиот смартфон со мега...


Ѕверот LG Optimus G доаѓа на 19 септември

Најновиот ѕвер на LG кој ќе ги фрли во сенка и Samsung Galaxy S III и iPhone 5 најверојатно официјално ќе биде претставен на 19-ти...


HTC со своја промоција на 19-ти септември

Тајванската компанија која е многу актуелна периодов закажа промотивн настан на 19-ти септември во Њујорк. Според очекувањата за кои и...