Новости

Huawei во развој на преклопен смартфон во форма на школка

Samsung и Motorola досега објавија преклопни смартфони во форма на школка - Galaxy Z Flip и Moto Razr 5G, кои изгледаат многу тренди и...


Apple TV ќе биде достапен на PlayStation 5 на лансирањето

Sony објави дека Apple TV апликацијата излегува прво во САД кај X900H серијата преку софтверска надградба со повеќе смарт ТВ модели до...


Нови откритија за спецификациите на Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung се очекува да го претстави „следното големо нешто“ во јануари 2021 година. Galaxy S-серијата ќе се лансира тогаш : S21, S21+, и...


iPhone 12 Pro 5G демонстрира филмски ефекти за ниска цена

Apple објави нова реклама за iPhone 12 Pro - "Make movies like the movies." (Правете филмови, како филмовите). На видеото може да се види...


Се уште нема абер од Apple AirPods Studio

Apple со одделот кој претходно го презема од Beats by Dre развиваше ултра напредни слушалки со прерамки кои требаше да чинат околу 600...


Каква селфи камера ќе има Samsung Galaxy S21?

Мобилните брендови водат мртва трка за тоа кој ќе има подобра камера во премиум моделите на смартфони секоја година, а таков исчекор се...


Huawei ги претстави FreeBuds Studio со динамично намалување на бучава и Hi-Fi квалитет

Како дел од глобалната премиера на серијата Mate 40, Huawei Consumer Business Group (BG) ги објави првите безжични over-ear слушалки на...


Со новиот Facebook Dating повеќе нема да ви треба Tinder?

Facebook со мало одложување започна со активирање на опцијата Dating во над 30 европски земји откако помина низ повеќе регулаторни...


Huawei ги претстави HUAWEI × GENTLE MONSTER Eyewear II - Освојување на паметната аудио мода

Заедно со глобалната премиера на серијата на паметни телефони Huawei Mate 40, Huawei, официјално ја претстави новата генерација паметни...


Најсовремениот Apple iPad Air (2020) досега

Покрај лансирањето на 5G iPhone моделите - iPhone 12 и iPhone 12 Pro, Apple ја објави и четвртата генерација на iPad Air. Сите три уреди...


Ford Mondeo во иднина достапен исклучиво хибриден модел

Ford официјално соопшти дека бензинецот Mondeo отсега ќе се трансформира само како хибриден погонски систем. Се разбира, Mondeo Hybrid...


Објавени слики за идниот LG Q52 модел

LG веќе претходно го презентираше Q51 моделот, а наскоро излегува и наследникот LG Q52. Пред премиерата на LG Q52 излегоа спецификациите...


AI Benchmark демонстрираше највисоки поени кај Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro по официјалната објава веќе ги забележа најдобрите резултати на DxOMark тестот на камери, а сега се појави на уште...


Google Maps со подобрена навигација за велосипедисти

Google Maps ги послуша барањата на корисниците, особено на тие кои во време на пандемија со КОВИД-19 го користат велосипедот како основно...


Huawei прави Flip смартфон на преклоп

Huawei прави Flip смартфон на преклоп со двоен екран кој според скиците ќе биде конкурент на моделите кои веќе ги лансираа Motorola и...


Ова е Samsung Galaxy S21 Plus со Blade Bezel дизајн

После Galaxy S21 и Galaxy S21 Ultra, сега е време за Galaxy S21+ да се појави, за да биде комплетна сликата за следните пролетни...


Целосно ново S Pen за Samsung Galaxy Fold 3?

Samsung Mobile најверојатно ќе треба да креира целосно ново S Pen функционално пенкало за следниот флексибилен смартфон на преклоп со...


Светскиот економски форум прогнозира дека половина од работните места ќе ги држат роботи

На Светскиот економски форум се предвидува дека машините ќе заменат многу работни места, односно исто толку, колку што ќе создадат. Што...


Најмоќните перформанси доагаат со HUAWEI Mate 40

Последните години, бевме сведоци на 10 извонредни Mate уреди со моќни перформанси до уникатна корисничка интеракција, сè според идејата...


Huawei ги лансираше Petal Search, Petal Maps и HUAWEI Docs

Во рамките на глобалната премиера на HUAWEI Mate 40 серијата, Huawei ги објави новите достигнувања во Huawei Mobile Services екосистемот,...


Huawei Mate 40 Pro е новиот крал на DxOMark

Најновите резултати од DxOMark покажуваат дека Huawei Mate 40 Pro е опремен со најдобрата камера на пазарот. Најновиот смартфон на Huawei...