Новости

Poco M3 ќе има четири главна камери и ниска цена

Pocophone како суб-бренд на Xiaomi веќе добро се етаблира во основните класи на смартфони покрај флегшип бисерите и наскоро ќе лансира...


Ако некој уште го памети, HTC лансира нов смартфон

HTC долго време е на маргините на смартфон пазарот иако некогаш важеше за еден од најуспешните брендови. Сега, по долга пауза HTC...


Moto G9 Plus најавен како топ решение во средната класа

Motorola Mobility го претстави новиот Moto G9 Plus како топ решение во средната класа со оглед на неговата цена од 400 евра и многу...


Xiaomi Mi 10 Lite е еден од најисплатливите 5G смартфони

Xiaomi со новата Lite верзија на премиум моделот Mi 10 на пазарот го лансираше еден од најисплатливите 5G смартфони ако се погледне...


Poco M2 Pro пуштен во продажба за цена од околу 160 евра

Xiaomi преку суб-брендот Poco лансираше нов супер атрактивен смартфон во средната класа кој започна да се продава по цена од околу 160...


Samsung Galaxy S20 Lite доаѓа многу порано годинава?

Samsung Mobile ја разгледува можноста годинава многу порано од вообичаено да ја лансира Lite верзијата на премиум моделот Samsung Galaxy...


Honor 10X Pro потврден со моќен процесор

Honor 10X Pro веќе е потврден преку системот за лиценцирање на кинеската агенција TENNA па така веќе се откриени добар дел од неговите...


Ќе се изненадите што се ќе понуди Xiaomi Redmi 9 за 150 евра

Xiaomi ќе лансира уште еден вреден смартфон во основната класа со претпоставена цена од околу 150 евра. Новиот Xiaomi Redmi 9 веќе се...


Sony ја започнува продажбата на Xperia 1 II

Sony Mobile мораше привремено да го одложи лансирањето на неколку смартфони годинава поради економската и здравствена криза со Ковид-19,...


Samsung Galaxy A21s официјално претставен со Quad камера

Samsung Mobilе официјално го претстави новиот Samsung Galaxy A21s како ново продолжение на серијата во средната класа, овој пат со...


Poco F2 Pro повторно атакува во премиум класата

Pocophone конечно како суб-бренд на Xiaomi го лансираше долго очекуваниот наследник на Poco F1, првиот модел кој беше вистински премиум...


Xiaomi Mi 10 Youth за младите корисници ќе има 5G конекција

Xiaomi следната недела ќе го лансира новиот смартфон од високата класа со посебна едиција наменета за помладата генерација на...


10 врвни технологии кои ги нуди Ultra Vision Leica камерата на Huawei P40 Pro

Фотографијата е универзален јазик. Од нивното претставување, флегшип моделите на сериите P на Huawei станаа најдобар партнер на аматерите...


Redmi K30 Pro Zoom достапен со 12 GB RAM

Xiaomi преку суб-брендот Redmi лансираше нова верзија на хит исплатливиот смартфон Redmi K30 Pro Zoom кој сега е достапен со 12 GB...


Samsung Galaxy A31 официјално претставен со Quad камера

Samsung Mobile официјално го претстави новиот смартфон од средната класа Samsung Galaxy A31 кој пристигна со Quad главна камера на...


Honor 30S доаѓа на 30 март

Honor суб-брендот на Huawei потврди дека на 30 март ќе се одржи официјалната промоција на новиот смартфон од средната висока класа Honor...


iPhone 12 Pro ќе има 3D ToF камера

Apple за следната генерација на премиум смартфони iPhone 12 од Pro калибарот планира да примени нов 3D ToF сензор кој ќе биде...


Nokia 5.3 се појави со многу камери

HMD Global преку новиот смартфон Nokia 5.3 или кодно наречен Nokia Captain America ќе се обиде да ја донесе најдобрата камера во средната...


Прикажани први слики од дизајнот на Huawei P40

Huawei се подготвува наскоро да го каже својот прв поголем збор годинава како одговор во премиум класата. На 26 март е закажана големата...


Redmi Note 9 доаѓа наскоро со моќен сетап

Redmi ги извести фановите дека на 12 март ќе ја одржи најголемата и најважна презентација за 2020 година на која ќе биде претставен...


Huawei P40 Lite пристигна во Европа

Huawei го лансираше првиот смартфон од новата P40 серија, и како вообичаено станува збор за Lite моделот кој припаѓа на средната висока...