Новости

Доаѓањето на најсјајната ѕвезда од Galaxy серијата одбележано со спектакуларен настан

Скопје , 8. февруари 2023. По глобалната премиера, серијата Galaxy S23 и официјално беше претставена во Северна Македонија. По повод...


Прв поглед на Nothing Phone (2), какви спецификации ќе има!?

Nothing Phone (1) беше лансиран за прв пат во јули 2022 година, што за аналитичарите е апсурдно кога ќе се појави тотално нов играч во...


Прв поглед со реални слики од Huawei P60 Pro

Huawei P60 серијата се очекува да биде откриена следниот месец. На сликата можеме да видиме правоаголен модул на камерата. сместен на...


Vivo X90 се лансира глобално следната недела

Vivo ја лансира најновата линија глобално - Vivo X90 серијата, која е веќе лансирана во Кина од ноември. Новите модели излегуваат...


Samsung Galaxy S23 серијата со најава во 3D проекција

Samsung Unpacked евентот полека се приближува. Samsung Italia објави реклама со 3D проекција-најава на Galaxy S23 серијата. На 1 февруари...


Honor се спрема за европски пазар со Magic Vs за MWC 2023

Официјалната страница на MWC конгресот во Барселона открива дека Honor ќе има свој штанд. Се очекува да биде претставен новиот преклопен...


iPhone 15 Ultra ќе биде со 10х зум камера од LG

Најновите неофицијални информации се дека LG развива продолжено зумирање, со подобрен опсег на камерата во споредба со најдобриот сензор...


Xiaomi 13 Ultra се очекува да излезе во април 2023г.

Xiaomi 13 серијата на телефони беа лансирани минатиот месец во Кина: Xiaomi 13 и Xiaomi 13 Pro. На Weiboo се појави информација дека...


Samsung Galaxy S23 Unpacked евентот официјално се одржува на 1 февруари

Времето кога Samsung ќе ги претстави новите телефони пристигна. Новиот Samsung Galaxy S23 официјално излегува, за кого официјално е...


OnePlus 11 претставен за глобален пазар со Snapdragon 8 Gen 2 процесор

OnePlus 11 е лансиран на кинескиот пазар, додека на глобално ниво излегува следниот месец. Сега корисниците може да го преднарачаат,...


OnePlus 11 објавен на видео, со нов дизајн за камерата

OnePlus 11 серијата наскоро ќе биде претставена, а веќе деталите излегуваат на виделина предвремено. Главната промена е кружниот остров...


OnePlus 11 пристигнува после Нова година со Snapdragon 8 Gen 2 процесор

OnePlus 11 ќе биде официјално откриен на 4 јануари во Кина, со глобално лансирање на 7 февруари. Иван Блес објавил нови слики на Twitter,...


Објавени слики со телефоните кандидати за најдобри телефони за 2023

Од сите информации досега што протекоа на интернет, знаеме речиси се за S23, S23 Plus и S23 Ultra. Со дизајнот телефоните не би требало...


Samsung ќе го одложи лансирањето на Galaxy S23 серијата!?

Samsung Galaxy S23 серијата ќе биде првото глобално лансирање во 2023 година и сега со нетрпение се очекуваат. Новата серија пристигнува...


Протечени се лажни Galaxy S23 парчиња, која е разликата во дизајнот

Samsung ќе ја лансира Galaxy S23 серијата на почетокот на февруари, а сега можеме да видиме и како ќе изгледаат Galaxy S23, S23 и S23...


OnePlus 11 излегува на 17 декември, со 100W полнач

OnePlus 11 се очекува да биде лансиран наскоро, конкретно на 17 декември, датата на неговиот 9-ти роденден. OnePlus 11 се очекува да...


Huawei би можел да ги лансира P60 и Mate 60 следниот март

Поради санкциите од САД, Huawei е приморан да лансира само по еден предводник годишно. P60 линијата се вели дека ќе ги користи своите...


Први неофицијални детали за моќникот Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra се очекува да пристигне со 6,8 инчен екран со резолуција од 3088 x 1440 пиксели, Snapdragon 8 Gen 2 процесор,...


Galaxy S23 добива 25% подобрување со 8K снимањето

Популарниот ликстер Ice Universe (@UniverseIce на Twitter) тврди дека Galaxy S23 серијата значително ќе го подобри видео снимањето на...


Xiaomi го презакажа лансирањето на Mi 13 серијата

Mi 13 серијата на смартфони ќе бидат неверојатни модели на Xiaomi. Xiaomi најави дека ќе новата серија излегува на 1 декември, но...


Преглед на Samsung Galaxy S23: Што очекуваме од следниот Galaxy

Веќе речиси сите спецификации се познати за следниот предводник на Samsung, само што не се официјално потврдени од Samsung Electronics....