Новости

Razer креирал смарт заштитна маска за заштита од вирус, со активна вентилација

CES 2021 во многу нешта се разликува од претходните изданија. Компаниите овој пат претставија многу уреди со цел да ги заштитат...


Razer лансира универзален гејминг контролер за Android телефони

За гејмерски додатоци Razer ги покрива сите аспекти за добро корисничко гејмерско искуство: тастатури, глувчиња, слушалки и контролери....


Lenovo ќе го претстави Legion на почетокот на 2020

Razer Phone, Asus ROG, Xiaomi Black Shark, Nubia Red Magic, се гејмерските смартфони што доминираа досега на пазарот. Lenovo планира да...


Со Razer Forge TV конзолата ќе играте Android и PC игри

Android гејмерските конзоли подолго време се присутни на пазарот, но дури сега започнуваат да нудат целосна услуга со пренос и на PC...