Новости

Realme влегува на пазарот на преклопни смартфони

Сцената со преклопни смартфони се загрева, а брендовите што досега ги немаше, полека почнуваат да излегуваат на површина. Заменик...


Првиот Android телефон со „Dynamic Island“ сега има „мини капсула“

„Мини капсулата“ на Realme е копија од Dynamic Island на Apple, кој што служи за мултитаскинг за нотификации. Извршниот директор на...


MWC 2023 става голем акцент на преклопните телефони во Европа

World Mobile Congress е веќе пред нас до официјалниот старт со најголемиот настан во мобилната технологија. Повеќето кинески брендови...


Realme со опција како Apple, доаѓа со следниот Pro модел

Apple ја претстави Dynamic Island опцијата со последниот iPhone, која на одличен начин ги комбинира хардверот и софтверот, така што...


Батеријата на овој телефон може да се наполни за 10 минути

Realme го претстави телефонот GT Neo 5 со 240W поддршка за брзо полнење. Се работи за рекордер во брзо полнење на батерија, која се полни...


Realme и Coca-Cola направија нов телефон - 10 Pro 5G

Realme е еден од брз-растечкие брендови во светот, кој сега го претстави Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition. Изгледот на телефонот е...


Oppo оди по стапките на Apple и Google

Apple во своите смартфони, таблети и компјутери, користи свој дизајниран хардвер. Во оваа насока тргна и Google со последните Pixel...


Новиот ѕвер Realme 10s излегува со 12GB + 256GB меморија

Realme 10s ќе биде петтиот член во семејството после 10 4G, 5G, Pro и Pro+. Денеска Realme официјално го открива новиот модел со многу...


Realme го најави својот прв премиум смартфон, пристигнува во 2022

Realme досега беше со ниската и средната класа, но сега со новиот модел започнува и во премиум категоријата на смартфони. Realme GT 2 Pro...


Realme ќе ги здружи силите со Kodak за следниот смартфон

Realme ја искористи ситуацијата со Huawei и реализираше повисока продажба на пазарот на смартфони, со оглед на тоа што кинескиот бренд...


AI Benchmark демонстрираше највисоки поени кај Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro по официјалната објава веќе ги забележа најдобрите резултати на DxOMark тестот на камери, а сега се појави на уште...


Realme X50 ќе биде средна класа на смартфон со 5G мрежа

25 јануари е официјалната дата кога Realme ќе го презентира својот Realme X50 смартфон со 5G технологија. Информацијата е потврдена од...