Новости

Nokia 7.3 5G: Подобрен дизајн и четворна камера

Се очекуваше HMD Global да го открие Nokia 7.3 5G неделава, но тоа не се случи, а во меѓувреме Стив Хмерстофер го откри дизајнот целосно....


Nokia 8.3 5G со „Про“ ZEISS оптика започна со продажба

Nokia 8.3 5G вчера почна со продажба, кој беше долго очекуван. Nokia 8.3 5G е смартфон со брзина, безбедност и иновации, со цел да се...


Nokia PureView 9.3 конечно ќе го посака среќата

HMD Global можеби конечно ќе го посака среќата за после сите перипетии да го лансира долго очекуваниот Nokia PureView 9.3.


Light по Nokia 9 PureView излегува од смартфон бизнисот

Light иако беше еден од првите производители кој успеа да создаде мобилна камера со пет сензори повеќе нема да биде дел од смартфон...


Windows 10 Insider Preview стана достапен за сите

Microsoft го објави Windows 10 Insider Preview пред 15 месеци, кој има кодно име 20H1. Со мајското ажурирање на софтверот сега е достапен...


Nokia 9.3 PureView 5G ќе го има најмоќното 8K HD снимање?

HMD Global со надеж дека е доволно моќен да се претстави на највисоко ниво во премиум класата полека го развива следниот ѕвер Nokia 9.3...


Nokia 9.3 PureView ќе има врвен дисплеј со 120Hz

HMD Global подготвува врвен дисплеј за новиот премиум смартфон Nokia 9.3 PureView кој е планирано да биде лансиран наесен со најмоќен...


Nokia 9.3 и Nokia 7.3 доаѓаат на крајот на летото

HMD Global не се брза со лансирањето на новиот премиум смартфон и затоа го прескокнува мартовскиот или пролетен циклус на презентација на...


Nokia 9.3 PureView доаѓа со Snapdragon 865

Следниот модел на HMD Global ќе биде Nokia 9.3, што е веројатно да се случи наскоро. Аналитичарите тврдат дека коронавирусот ќе има...


HMD Global ја претстави првата 5G Nokiа, со своја роаминг дата услуга

HMD Global претстави три нови Nokia смартфони, новиот член на Originals фамилијата и својата едноставна услуга за роаминг на податоци....


Netflix ја гаси една од најнепопуларните опции

Netflix по години на поплаки од страна на корисниците реши да ја исклучи една од најнепопуларните опции за мобилните платформи, а тоа е...


Gmail воведува големи промени за повеќе инбокси

Gmail од 20 февруари на корисниците кои имаат повеќе инбокси на еден профил со различни е-маил адреси повеќе нема да им овозможува...


Nokia 9.2 ќе има селфи камера под дисплејот

Nokia 9.2 најверојатно ќе го напушти системот со 5 камери на Light кој го поседуваше Nokia 9 PureView, ќе ги поправи грешките од минатото...


Nokia 9.2 PureView нема да ја повтори грешката со петте камери

HMD Global планира оваа есен да го лансира наследникот на смартфонот со пет главни камери кој за жал не обезбеди уверливо перформанси на...


Nokia го планира првиот 5G смартфон

HMD Global кој ја има лиценцата за брендот Nokia планира на почетокот на следната година да го лансира својот прв 5G смартфон кој според...


Nokia 9 PureView со 5 камери доби ниска оценка

HMD Global положи големи надежи во уникатниот смартфон Nokia 9 PureView кој е единствен на пазарот со дури 5 главни камери на задната...


Андроидите ја растурија Move to iOs трансфер апликацијата на Apple

Apple ја претстави Move to iOs апликацијата во Play Store која треба да ги убеди корисниците на Android да се префрлат на iPhone, притоа...


Откриена прва слика од Lumia 1030 со 41 MP камера

Lumia 1030 е фаблет за кој се уште постои двоумење кај Microsoft дали вреди да биде лансиран на пазарот бидејќи нема да донесе голем број...


Новата верзија на Android M го реши проблемот со меморијата

Google ја пушти во употреба втората Preview верзија на Android M која ќе го реши еден од најгорливите проблеми со „протекување“ на...


Целосно прикажан Microsoft Edge - Новиот веб прелистувач на Windows 10

Денес е објавена новата верзија Windows 10 Insider Previews Build 10158 на тест период...


Meizu MX Supreme ќе ја користи моќта на Nokia

Meizu MX Supreme ќе биде новото кинеско чудо за кој се претпоставува дека ќе биде првиот смартфон со кој Nokia ќе го направи својот...