Новости

GTA 5 е целосно бесплатна, со 1 милион кредит за GTA Online

Хит играта GTA 5 на Rockstar студиото е бесплатна за инсталирање преку лаунчерот на Epic Games како подарок за гејмерите. Промотивниот...


GTA 5 за PC одложена за март - Еве кој ќе може да ја игра

Екстра популарната GTA 5 подолго време ги забавува гејмерите кои имаат PlayStation 4 и Xbox One, но се уште се чека на верзијата намената...


Гејмери подгответе се - GTA 5 доаѓа на PC

Сајтовите на Amazon во Франција и Германија за кратко објавиле оглас за мега хитот GTA 5 за неговата верзија за компјутер, но...


GTA: San Andreas стартуваше проблематично на Android

Rockstar Games една недела по пласманот на популарната игра GTA: San Andreas за оперативниот систем iOs ја лансираше и верзијата за...


GTA San Andreas пристигнува на мобилен

Студиото RockStar Games досега успешно ги префрли најпопуларните наслови од серијата GTA и тоа симобилично како одбележување на десет...


Помошната апликација за GTA 5 конечно на Android

GTA 5 беше лансирана пред точно шест недели и од тогаш корисниците на Android ја чекаат помошната апликација iFruit која беше лансирана...


Вистинските ликови зад Grand Theft Auto 5

Grand Theft Auto 5 ќе влезе во историјата како најпродаваниот производ од забавната индустрија со чија продажба за само три дена заработи...


GTA 5 е најпрофитабилната игра на сите времиња

Во само првиот ден од пуштање во продажба GTA 5 заработи неверојатни 800 милиони долари со што ги сруши сите рекорди и стана...


Max Payne на мобилната сцена

Популарната игра, која доживеа и филмско остварување (со Марк Волберг во главната улога), ќе се најде на мобилните телефони.