Новости

Протече Samsung скица за преклопен Galaxy Note смартфон

Ice Universe објави претходно дека Samsung работи на нов Galaxy Note уред, кој одлучи годинава да не лансира Galaxy Note уред....


Samsung Galaxy Z Fold 3 со цврст IPX8 дизајн и легендарниот S Pen

Samsung традиционално во август ја претставуваше новата Note серија, но овој пат беше заменета од Fold и Flip серијата на преклопни...


Samsung Galaxy Z Fold 3 Unpacked: Кои уреди да ги очекуваме

Доаѓа моментот на преклопниот Zen телефон! После неколку недели шпекулации, конечно го дочекавме моментот кога Samsung ќе го спроведе...


Објавени слики со футроли и бои за Samsung Galaxy Z Fold 3

Објавени се футролите за Galaxy Z Fold 3, за кои очигледно производителот се потрудил да изработи нешто квалитетно. Samsung направил...


Samsung Galaxy Z Fold 3 ќе биде моќен смартфон и најдобар на пазарот

Преклопните смартфони се интересни за употреба, затоа што нудат повеќекратно искуство. Samsung го воведе S Pen за третата генерација на...


Samsung Galaxy Z Fold 3 се очекува на Unpacked евентот на 11 август

Samsung потврди дека за време на следниот Unpacked евент, на крајот на ова лето ќе претстави нови смартчасовници (Galaxy Watch 4 и Watch...


Првиот детален преглед на Samsung Galaxy Fold 3 5G

На видеото одоздола може да ги погледнете сите рендери досега објавени за идниот Galaxy Z Fold 3 модел. Може да го погледнете преклопниот...


Galaxy Z Fold 3 спецификациите на тапет, Flip 3 е со двојно поголем надворешен екран

Очекуваме Samsung да ги открие следните преклопни смартфони за еден месец отприлика, а во меѓувреме протекуваат информации од...


Цената на Samsung Galaxy S21 FE е објавена, се очекува во август

Претстојниот Samsung Galaxy S21 FE (Fan Edition) модел ќе биде повеќе ценовно прифатлив во споредба со Galaxy S20 FE, според најновите...


Samsung Galaxy Tab S8 Ultra ќе биде најмоќен од Tab S8 семејството

Galaxy Tab Tab S8+ ќе биде со 12.4-инчен дисплеј, додека Tab S8 ќе биде 11-инчи, додека Galaxy Tab S8 Ultra ќе биде со 14.6-инчен OLED...


Samsung Galaxy Z Roll би можел да излезе во 2022 со S Pen

За време на Display Week 2021, Samsung ја демонстрираше следната генерација на екрани со нова технологија. Компанијата објавила видео...


Samsung Galaxy Note серијата ќе се врати во 2022

Samsung нема да лансира Galaxy Note серија во 2021, со овој предводник ќе се паузира годинава. Јужнокорејските медиуми ја пренесуваат...


Откриени боите на новите Galaxy Z Fold 3 и Z Flip 3 5G

Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3 се очекуваат да дебитираат ова лето на Unpacked евентот во јули. Се уште немаме многу детали за овие...


Samsung Galaxy Note 21: Спецификации, кога излегува и цена

Samsung го зајакнува арсеналот со флексибилни смартфони во 2021 година. Иако постојано слушаме дека Samsung нема да го пушти Galaxy Note...


Galaxy Z Fold 3 би можел да биде „спиритуален наследник“ на Note 20

Samsung Galaxy S21 Ultra пристигна со S Pen поддршка, но не изгледа како баш наследник на Galaxy Note серијата. Потоа се мислеше дека...


Ситно броиме: Samsung Galaxy S21 Ultra има поддршка за 120Hz со WQHD+

Samsung Galaxy S21 серијата веќе не е тајна. Веќе се знае речиси се, сите наши информации за новата серија на Samsung може да ги...


Samsung Galaxy S21 серија: Што да очекуваме од трите нови модели?

На 14 јануари, во 16:00 часот, Телефони.мк во живо ќе го следи настанот на Samsung Unpacked, на кој ќе биде презентирана Galaxy S21...


FCC сертификат ја потврди S Pen поддршката кај Galaxy S21 Ultra

Директорот на Samsung Electronics ја потврди присутноста на S Pen, а сега и официјално излезе FCC сертификат за поддршка на S Pen кај...


Извори на Reuters тврдат дека дојден е крајот на Galaxy Note серијата

Три анонимни извори на Reuters тврдат дека дојден е крајот на Galaxy Note серијата, односно дека во 2021 година повеќе нема да бидат...


Нема да го има Galaxy Note 21, а Galaxy Z Fold 3 ќе пристигне побрзо

Претходните години беа предвидливи предводниците на Samsung кога пристигнуваат, но сега е се разместено, со оглед на тоа што најновата...


Кога да го очекуваме Samsung Galaxy Z Fold3 со S Pen?

Samsung Mobile ќе направи неколку измени во распоредот на лансирање на нови смартфони, односно еден дел ќе биде достапен на почетокот на...