Новости

Што ќе му недостасува на Playstation 5 од сам старт?

Playstation 5 без сомнежи ќе Sto многу атрактивна конзола за видео игри со ексклузивни наслови кои ќе бидат големи хитови меѓу...


Кој е победник - Sony PlayStation 5 или Xbox Series X?

Понудата на Sony е јасна - 499 долари за модел со CD читач или 399 долари за All Digital модел со SSD диск, за кого може да се купуваат...


Honor ќе го објави новиот гејмерски MagicBook во август

Honor го најави претходно својот гејмерски лаптоп, кој доаѓа во август со најновиот AMD хардвер. Очекуваме од Honor да излезат тизери во...


Sony претстави две верзии на PlayStation 5

Sony конечно го претстави PlayStation 5, кој доаѓа во ново руво - бела боја, DualSense контролер опремен со хаптичка технологија, што им...


MacBook Air пристигнува со магична тастатура и подобра цена

Apple вгради магична тастатура во лаптопот MacBook Air - Magic Keyboard, без butterfly, со key travel од 1мм, исто како кај 16 инчениот...


CES 2020: Western Digital презентираше џебен SSD диск со 8TB меморија

Просечниот SSD диск со висок капацитет на пазарот денес има простор за меморирање од 2TB и тоа се смета за огромен простор за меморирање...


Излезе помал RedmiBook 13 со верзија Intel Core i5 и Intel Core i7

Redmi брендот го претстави новиот модел на лаптоп RedmiBook 13, што со самата ознака кажува дека е со 13 инчен дисплеј и помала верзија...


MacBook Pro (16) пристигна со 80% подобрени перформанси

Apple го лансираше новиот MacBook Pro компјутер со 16-инчен Retina дисплеј и обновената „ножици“ тастатура Magic Keyboard. Перформансите...


Google - колку пари земаат најплатените

Досега пишувавме безброј пати за тоа како Google ги цени своите вработени...


Најевтин роаминг во Вип, ОНЕ, Т-Мобиле, Албафон?

Доколку ги разгледате тарифите за роаминг на македонските оператори ќе забележите многу високи цени за воспоставување на повик кои се...


Intel SSD Pro 1500 со подобрени перформанси, а намалени трошоци

Корпорацијата Intel ја објави новата линија на професионални производи Intel SSD, како и серијата Intel SSD Pro 1500. Новата бизнис класа...