Новости

Samsung Galaxy A53 5G – Вашиот идеален партнер за овогодинешното летување

Лето. Она време во годината кога се буди желбата за патување, за истражување на нови дестинации и откривање на неоткриените природни...


Samsung наводно започнува со производство на 3нм чипови

Моментално имаме само двајца независни произведувачи што може да произведат врвни чипови: TSMC и Samsung Foundry. TSMC и Samsung работат...


Samsung со Netflix снимија краток филм инспириран од хит серијата Stranger Things со Galaxy S22Ultra

Samsung со Netflix снимија краток филм инспириран од хит серијата Stranger Things со Galaxy S22 Ultra


Разладете ги летните денови со неверојатната промоција на Samsung фрижидерите

Компанијата Samsung Electronics подготви специјална летна промоција  на врвните фрижидери со промотивен попуст и петгодишна гаранција....


Двокрилниот Fold 4 е подобрен во споредба со Galaxy Z Fold 3

Samsung е пионер во преклопната телефонија, кој постојано ги подобрува своите производи. Јужнокорејската компанија очекува годинава...


Првите „реални слики“ со Galaxy Z Flip 4 демонстрираат промени

Новото протекување со слики за Galaxy Z Flip 4 моделот додаѓаат од YouTube-рот @Mr_TechTalkTV. Ова е прв пат што го гледаме Galaxy Z Flip...


Samsung Galaxy Buds Pro 2: Протекоа нови слики

Samsung Galaxy Buds Pro 2 би требало да излезат во август за време на Unpacked настанот, заедно со Galaxy Z Flip 4 и Z Fold 4. Се...


Samsung ја претстави новата линија на Bespoke уреди на виртуелниот настан Bespoke Home 2022 година

Samsung Electronics ја проширува визијата на Bespoke Home претставувајќи ги новите приспособливи опции за дизајн, попаметни опции за...


Galaxy A04s ќе биде наследникот на Samsung Galaxy A03s, што ќе има?

Време е за новата замена на Galaxy A03s буџетскиот модел на Samsung, за кого се откриени нови информации од @OnLeaks. Galaxy A04s се...


Samsung го спрема Galaxy Z Fold 4 со екстра перформанси

Samsung ја спрема новата генерација на преклопни смартфони, чие официјално претставување може да го очекуваме во текот на летните месеци....


Новата линија Samsung Neo QLED ТВ сега е достапна и во Македонија!

Скопје 1 Јуни 2022 – Новите модели на серијата Samsung Neo QLED ТВ сега е достапна и во Македонија. Со уникатната Samsung Neo QLED...


Спецификациите за Galaxy Z Flip 4 протекоа целосно

Како што доаѓа времето за објавување на новиот Galaxy Z Flip 4, кој најверојатно ќе биде објавен во август, се повеќе информации...


Кои чипови да ги очекуваме со следниот Galaxy S23

Експертите нагодуваат кој чип ќе го вгради Samsung во својот предводник за 2023 година. Се очекува следниот Galaxy S23 смартфон да...


Samsung постигна 5-годишен рекорд со пазарното учество во април

Counterpoint Research го објави извештајот кој бренд најдобро се носи со кризата и имал највисоко пазарно учество минатиот месец. Samsung...


Motorola го спрема Frontier со резолуција од 200MP и 125W полнење!?

Motorola го спрема новиот модел на смартфон и кај него става акцент на камерата. Компанијата објавила тизер на кинеската социјална...


Xiaomi ги претстави Redmi Note 11T Pro, Pro+ и 11 SE

Xiaomi официјално презентираше три нови модели од серијата Redmi Note 11 во Кина: Redmi Note 11T Pro, Redmi Note 11T Pro+ и Redmi Note 11...


Samsung ги претставува новите можности за користење на дигитален клуч за автомобили

Samsung Electronics и Hyundai Motor Group објавија дека електричното возило GV60 Genesis ќе биде првото што ќе поддржува дигитални...


Руски мобилен оператор почна со продажба на користени телефони поради инфлацијата

Светот се промени после инвазијата на Русија врз Украина. Настана инлфација, поскапување и недостаток на добра низ цел свет. Последици...


Samsung наводно развива наменски процесор за Galaxy S25

Samsung наводно развива наменски процесор за Galaxy S серијата, кој би бил резервиран за Samsung Galaxy S25. Ликстерот Ice universe...


Samsung Electronics на саемот ISE 2022 ја претстави новата ера на Micro LED технологијата

Моделите на Samsung за 2022 година од серијата The Wall имаат најсовремена технологија, вклучувајќи го и најтенкиот екран со пиксели до...


Galaxy Z Fold 4 ќе има подобрена телефото камера од S22 Ultra

Преклопната технологија се повеќе се подобрува со текот на годините, за која Samsung моментално е лидер на пазарот. Сега имаме гласини...