Новости

Samsung познавајќи ги желбите на своите фанови создаде нов телефон за нив -Galaxy S21 FE 5G

По големиот успех на Galaxy S20 FE, Samsung одлучи да создаде нов телефон базиран на желбите и барањата на лојалните корисници, кој се...


Предлог концепт дизајн за идниот Samsung Galaxy S23 Ultra

Експертите веќе го скицираат следниот Samsung Galaxy S23 Ultra смартфон, иако се уште не е излезен Samsung Galaxy S22 Ultra, кој треба да...


CES 2022: Новиот модел на правосмукалката Samsung Bespoke Jet™ со држачот „All-in-one Clean Station

Елегантната правосмукалка обезбедува моќно искуство за хигиенско чистење со нејзиниотдржач All-in-One Clean Station™ и моќност на...


Samsung објави видео за сите Galaxy Note фанови

Samsung објави видео од три минути со насловот "We are behind every wish." Компанијата сака само да го зголеми апетитот на корисниците за...


TM Roh го најави најдобриот Samsung Galaxy S уред досега

За претстојниот период на воведување нови технологии и уреди, TM Roh, претседател и раководител на одделението за мобилно искуство (MX)...


Samsung Galaxy S22+: Протекоа нови рендери, кои се клучните спецификации

Рендери со Samsung Galaxy S22+ се објавени од 91Mobiles и ликстерот Ишан Агарвал. S22+ се одликува со дупка на екранот за селфи камерата...


Motorola ќе го претстави Frontier до крајот на 2022г.

Од Motorola годинава се очекува да го претстави новиот топ модел со кодно име Frontier, кој треба да се претстави во текот на годината....


Samsung го лансираше Home Hub: Централниот уред за паметно управување со домот

Најновиот уред доаѓа во форма на практичен таблет, а се напојува со апликацијата SmartThings и вештачката интелигенција за...


Линијата на монитори на Samsung постави нов CES рекорд со девет награди

Линијата на монитори на Samsung Electronics освои награди во сите категории за 2022 година, вклучително и 55-инчен Odyssey Ark, 49-инчен...


Samsung Galaxy S21 FE 5G од сега достапен и во Македонија!

– Samsung Galaxy S21 FE 5G, најновиот паметен телефон од серијата уреди S21 сега е достапен во Македонија. Galaxy S21 FE 5G е смартфон...


Samsung на CES 2022, ги претстави најновите Bespoke фрижидери и нови Bespoke апарати за домаќинство

Samsung на CES 2022, ги претстави најновите Bespoke фрижидери со француски врати и нови Bespoke апарати за домаќинство


Зошто Apple ќе чека уште некое време додека да лансира преклопен iPhone

Ликстерот DylanDKT тврди дека Apple дефинитивно тестира неколку прототипови на преклопни смартфони, но тврди дека Apple сепак не е...


Samsung Galaxy S22 Ultra ќе покаже поголема брзина со S Pen!?

Samsung Galaxy S22 Ultra ќе понуди неверојатно искуство со пишувањето, така што ќе биде колку што е можно природно, открива YouTube-рот...


iPhone 14 Pro протече со целосен екран без засек

Apple е спремен да го исфрли засекот на екранот кај iPhone 14 Pro моделите со тоа што за селфи камерата ќе вгради punch hole. Face ID...


Samsung на саемот CES 2022 ги претстави најновите модели MICRO LED, Neo QLED и Lifestyle телевизори

Подобрениот квалитет на сликата и звукот, новата платформа Smart Hub и додатоците кои нудат персонализирано корисничко искуство ги...


Samsung го претстави The Freestyle: пренослив проектор за забава на секој чекор

The Freestyle е првиот проектор кој прикажува содржина во компактно издание, а главните карактеристики за квалитетот на приказот...


Samsung го претстави новиот Galaxy S21 FE 5G-врвен паметен телефон дизајниран по мерка на корисникот

Најновиот член на семејството Galaxy S21 се карактеризира со моќни перформанси, камера со професионален квалитет и совршено поврзување со...


Samsung телевизорите доаѓаат со NFT поддршка

Некои од трендовите што го одбележаа технолошкиот пазар минатата година го вклучуваат metaverse и NFT, а компаниите и дигиталните...


Samsung Galaxy S22 Ultra изгледа неверојатно на новите рендери

Веќе имаме видено неколку рендери со Samsung Galaxy S22 Ultra, во слики и во видеа од сите страни и ги знаеме и речиси сите спецификации,...


Нови Samsung Galaxy S22 рендери со симетрични рамки

Galaxy S22 фамилијата е фокусирана на најголемиот и најимпресивниот член на следното трио на Samsung од високата класа. S22 Ultra 5G...


Познато е речиси се за Samsung Galaxy S21 FE, вклучувајќи ја и цената

Со оглед на тоа што многу брендови го откажаа своето физичко присуство, прашање е дали CES ќе се одржи во живо, иако Samsung е една од...