Новости

Бидете во центарот на вниманието на социјалните медиуми со неверојатната Samsung Galaxy A53 5G

Што е она што младите го сакаат? Одличен дизајн, иновативна технологија и секако достапна цена. Сето тоа спакувано во супер модерен...


Samsung Electronics организира 6G форум за комуникациски технологии од следната генерација

На настанот во мај се поканети познати академици и експерти од индустријата Скопје, – 10 Мај 2022. – Компанијата Samsung Electronics...


Нова димензија на звукот- синергија на Samsung паметните телевизори и Soundbar системот

Технологија која што открива што сакаат корисниците Компанијата Samsung како водечки производител на системи за домашна забава, преку...


Утринско кафе со поглед на делата на Тинторето и Веласкез

Дали знаевте дека музејот Викторија и Алберт во Лондон чува повеќе од 2.7 милиони предмети? Отприлика ист број на посетители секоја...


Каде може да се најде поевтина SAMSUNG перална со подарок

Доколку сакате да купите поевтина Samsung перална од 8 килограми и 1200 вртежи во минута, телефони.мк истражуваше и ве советува дека во...


Пет години гаранција на одбрани Samsung уреди од бела техника

Samsung пружа пет години гаранција на одредени модели на машини за перење алишта, фрижидери и вградена техника, купени во период од...


Откриена е цената на супер тенкиот Samsung Galaxy A8

Промоцијата на Samsung Galaxy A8 е речиси неизбежна и Samsung мора да побрза да го пушти телефонот во продажба по целата серија на...


Нови слики од најтенкиот Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A8 ќе биде еден од најтенките телефони на Samsung досега со само 5.9 милиметри, а ќе понуди и атрактивно метално тело со...


Најтенкиот Samsung Galaxy A7 достапен за 450 долари

Samsung Galaxy A7 е најтенкиот смартфон на Samsung со само 6.3 милиметри, а нуди и одлично скроено метално куќиште, квалитетен 5.5 инчен...


Samsung Galaxy S6 ве внесува во светот на Avengers

Samsung Mobile е еден од главните спонзори на Marvel Studios во ултра популарните филмови со супер херои и како дел од таа соработка...


Samsung Galaxy A8 ќе биде најтенкиот металец

Samsung Mobile работи на уште еден Galaxy A смартфон кој ќе има метално куќиште и најтенко тело досега од само 5.8 милиметри, а притоа ќе...


Samsung Galaxy A смартфоните наскоро со Lollipop

Samsung Mobile ја комплетираше надградбата со Android 5.0 Lollipop кај повеќето смартфони од премиум класата како Samsung Galaxy S5, S4,...


Samsung Galaxy A7 е изгор скап во Европа

Доколку фановите на Samsung Mobile имаа мали надежи дека новата Alpha серија ќе биде нешто поевтина со оглед на слабата продажба во...


Анализа: Samsung победува и кога губи

Според најновите анализи Samsung е прогласен за најголемиот лузер во последните две години бидејќи опадна уделот на пазарот од 32.5% на...


Samsung го прикажа најтенкиот досега Galaxy A7

По долго очекување Samsung Mobile ја комплетираше најавената A серија на смартфони со најдобриот смартфон во ова друштво Galaxy A7 кој е...


Samsung Galaxy A7 ќе му донесе бериќет на Samsung во 2015-та

Samsung Mobile во 2015 година ќе настапи со новата Galaxy A серија на смартфони кои ќе се натпреваруваат во високата класа, а првиот...


Што крие Е серијата на Samsung

На интернет сајтовите за тестирање се појавија два сосема нови модели на Samsung со кодовите Samsung SM-E500F и Samsung SM-E700F кои...


Samsung Galaxy S6 се води како Project Zero

Samsung Mobile го започна Project Zero или поточно кажано целосна промена на премиум понудата на смартфони со нова визија за дизајнот,...


Најавени убавите Samsung Galaxy A3 и Galaxy A5

Samsung ги најави првите два смартфони од новата алфа серија со големина 4.5 и 5 инчи, метални тела, квалитетна изработка и солидни...


Samsung Galaxy A5 е супер ама е прескап

Samsung Galaxy A5 ќе биде дел од новата Alpha серија на Samsung и досега сите прогнози одеа во правец на тоа дека станува збор за...


Samsung Galaxy A7 ќе атакува на iPhone 6 Plus со пониска цена

Samsung Mobile речиси го потврди новиот супер модел Galaxy A7 кој според досега откриените спецификации слободно може да го оцениме како...