Новости

Линијата на Samsung 2023 телевизори ги импресионира рецензентите со исклучителен квалитет на сликата

Samsung Electronics неодамна ја претстави новата линија на телевизори за 2023 година која може да се пофали со низа технолошки...


Претпродажба на Самсунг телевизорите со извонредни подароци

Самсунг на македонскиот пазар ја претставува новата димензија на искуството со OLED телевизорите за што подготви специјална понуда за...


Samsung Neo QLED 2023 се здоби со сертификат за „Намалување на CO2“ од институтот Carbon Trust

Скопје, Македонија – 24 април 2023 година – Samsung Electronics објави дека шест модели од линијата Neo QLED 2023 се здобиле со...


Samsung функција ги мотивира Galaxy корисниците да учествуваат во постигнувањето на Глобалните цели

Охрабрете ги пријателите и семејството заедно да учествувате во Глобалните цели и да го следите својот напредок со новата функција...


Новите Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци

Новите линии на Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци


Samsung ги претставува најновите производи, услуги и иновации на Galaxy на MWC 2023 година

На посетителите ќе им биде понудено извонредно искуство со новата серија Samsung Galaxy S23 и нејзиниот екосистем на поврзани производи и...


Доаѓањето на најсјајната ѕвезда од Galaxy серијата одбележано со спектакуларен настан

Скопје , 8. февруари 2023. По глобалната премиера, серијата Galaxy S23 и официјално беше претставена во Северна Македонија. По повод...


Спецификации и цени за сите модели од Samsung Galaxy S23 семејството

Sasmsung Galaxy S23 серијата е веќе достапна за преднарачка, а доставата започнува од 17 февруари. Цените за преднарачка изнесуваат...


Samsung ја претстави серијата на паметни телефони Galaxy S23 за врвно искуство на денешницата

​Најнапредна камера, гејминг перформанси од следната генерација и еколошки напреден дизајн на моделот Galaxy S23 Ultra комбинирани во...


Samsung ја лансираше следната генерација на паметни монитори на CES 2023 саемот: Odyssey, ViewFinity

Samsung ја лансираше следната генерација на паметни монитори на CES 2023 саемот: Odyssey, ViewFinity


Samsung Electronics ја воведува Bespoke Infinite Line: Нов фрижидер со вертикална поделба

Samsung Electronics ја воведува Bespoke Infinite Line: Новиот фрижидер со вертикална поделба комбинира безвременски дизајн и совршени...


CES 2023 - Samsung го подига одржливиот начин на живот на повисоко ниво

Новите иновации создаваат дополнителни начини за корисниците да заштедат енергија, да ги намалат трошоците и нивното влијание врз...


Адутот во ракавот на Samsung за CES 2023 е иновативниот Flex Hybrid

За време на CES 2023, Samsung ќе го претстави новиот концепт Flex Hybrid, лизгачки-преклопен концепт на смартфон. Концептот на Flex...


Samsung воведува нова Bespoke линија за поврзано и приспособено искуство во кујната на CES 2023

Samsung Electronics ги претстави најновите уреди во својата линија на приспособливи Bespoke апарати за домаќинство. Најновите домашни...


Samsung Electronics и корисниците на Galaxy досега собраа над 10 милиони долари за глобалните цели

Компанијата Samsung објави дека постигнала значајно достигнување на патот кон исполнување на целите за одржлив развој или глобалните цели...


Побарувачката од компаниите за Samsung паметни телефони напреклопување е повеќе од двојно зголемена

Бројот на Galaxy телефони на преклопување испорачани на компаниите е повеќе од двојно зголемен, со зголемен интерес од деловните...


Samsung е добитник на 46 Награди за иновации на CES 2023

Самсунг беше награден за својата посветеност да обезбеди совршено поврзано, приспособливо корисничко искуство и да придонесе за еколошки...


Samsung со рекордни брзини во 5G мрежата

Samsung Electronics ја тестираше својата мрежа во партнерство со компанијата NBN Co., која е дел од инвестицискиот план вреден околу 480...


Samsung Electronics ја воведува функцијата „Matter“ и влегува во нова ера на интероперабилност

Корисниците сега можат да ги поврзат уредите Matter со апликацијата SmartThings и да живеат поврзанo полесно од кога било досега...


Samsung го претстави развојот на SmartThings и воведува нови кориснички искуства на SDC22

Samsung Electronics оваа недела во Сан Франциско ја одржа својата годишна конференција за програмери на Samsung (SDC), соединувајќи ги...


Samsung претстави проширен екосистем на уште поповрзани и разновидни услуги за следење на здравјето

Samsung претстави проширен екосистем на уште поповрзани и разновидни услуги за следење на здравјето и благосостојбата