Новости

Какви Android смартфони бараат корисниците

Android влегува во пост премиум период, коментирал директорот на Strategy Analytics, Јуха Винтер, за продажбата на смартфони од првиот...


Samsung продал над 6 милиони Galaxy A51 телефони во Q1 2020

Galaxy A51 од средната класа, која гледа кон премиум класа на смартфони, е ѕвездата на Samsung за првата четвртина на 2020 година. Според...


Samsung Galaxy A41 рендерите откриваат тројна камера и елегантен дизајн

Samsung веќе лансираше неколку модели од Galaxy A серијата, но сега доаѓаат и другите од истата класа. Galaxy A41 сега го имаме на слики,...


Samsung Galaxy Note 20 изгледа го позајмува дизајнот од S20

На Weibo се појавија шематски прикази со дизајнот на Note 20 и изгледа дека дизајнот е позајмен од со голем правоаголен модул за задните...


Samsung ја започна продажбата на Galaxy A51 во Европа

Samsung Mobile ја започна продажбата на новиот смартфон од средната класа Samsung Galaxy A51 во Европа каде очекува многу солиден прием...


Два нови члена од А-семејството доаѓаат месецов

Претходно пишувавме детално за спецификациите на новите модели - Samsung Galaxy A71 и Samsung Galaxy A51. Се уште нема информации за...


Samsung ги најави новите модели на телефони: Galaxy A71 и Galaxy А51

Лас Вегас (Невада), 6 јануари, 2020 г. – Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. ги претстави двата најнови членови на Galaxy A...


Рендери за Samsung Galaxy Note 10 Lite: Коцкаст модул за задната камера и S Pen

Samsung Galaxy S11, Galaxy S11e, Galaxy S11+, Galaxy S10 Lite, Galaxy A71, и Galaxy A51 - сите имаат една заедничка работа – Стив...


Samsung Galaxy 2020 линијата ќе биде со дизајнот на Premium Hole дисплеи

Само што протече Galaxy A51, кој ќе биде со дисплеј како за средна класа, и ќе биде претставен следната недела, како и целата нова...


За десет дена доаѓаат првите Samsung Galaxy A 2020 смартфони

Samsung Mobile ја започна кампањата за промоција на првите смартфони од следната генерација Samsung Galaxy A 2020. Промоцијата е закажана...


Samsung Galaxy A51 ќе има Macro камера

Samsung Mobile за новиот смартфон Galaxy A51 подготвува мали измени во главната камера со четири сензори и наместо телефото леќа ќе...


Откриен капацитетот на батеријата на Samsung Galaxy A51

Samsung Mobile продолжува да ја надополнува Galaxy A серијата со нови смартфони кои добиваат се поквалитетни перформанси додека пак...


Samsung Galaxy A51 се појави за прв пат со Quad камера

Samsung Galaxy A51 ќе биде најновиот смартфон на корејскиот бренд со Quad камера распоредена во нив модул до формата на буквата L.


Протече следниот модел на Samsung од средна класа со 4 задни камери

Samsung Galaxy A51 е следниот смартфон на пик од јужнокорејската компанија, кој пристигнува со дупка во дисплејот за предната камера....


Samsung веќе почна да ги планира првите смартфони за 2021

Samsung оваа година лансираше многу буџетни модели почнувајќи од Galaxy A10 до A90 5G. Моментално производителот се спрема да го повтори...