Новости

Apple ќе им објави војна на буџетските Android телефони со iPhone SE 4

Луѓето ги обожаваат сите iPhone модели, без разлика дали се нови или стари модели, евтини и скапи. Apple очигледно нема да престане со...


Samsung Galaxy A54 5G протече, ќе биде најдобриот телефон во 2023

Samsung Galaxy A серијата не е за потценување, затоа што се рангира највисоко на сите списоци на најдобри смартфони од средната класа....


Samsung Galaxy A14: Пристигнува со поголема батерија и поголем екран

Samsung Galaxy A14 ќе пристигне со некои промени во споредба со Galaxy A13 моделите, кои пак пристигнаа со Infinity-V екран, додека...


Samsung листа за надградба со Android 13 софтвер

Google официјално го објави Android 13 во средината на август. Samsung се очекува да го вгради Android 13 со One UI 5.0 кориснички...


Galaxy A53 5G: Телефон со одлични перформанси

Најпопуларната серија на Galaxy соѕвездието, серијата А е сè што ви е потребно кога се во прашање најубавите летни спомени. Меморија...


Samsung Galaxy A53 5G – Вашиот идеален партнер за овогодинешното летување

Лето. Она време во годината кога се буди желбата за патување, за истражување на нови дестинации и откривање на неоткриените природни...


Samsung Galaxy A54 5G: Објавени се неофицијални рендери со дизајнот

Минатата недела Samsung официјално го пушти во продажба новиот модел на Galaxy A53 5G, а сега се појави и A54 моделот од следната...


Galaxy A53 5G и Galaxy A33 5G: Феноменално мобилно искуство достапно за секого

Новата серија Galaxy A е најпопуларната категорија на паметни телефони Galaxy и води кон демократизација на најновите иновации на Galaxy....


Samsung Galaxy A53 и A33 денеска излегуваат официјално

Следниот мобилен евент на Samsung е денеска, на кого се очекуваат да бидат презентирани Galaxy A53 и A33 телефоните, додека Galaxy A73 би...


Samsung Galaxy A53 5G забележан на FCC со 25W брз полнач

Пред неколку дена се појавија првите слики со моделот Samsung Galaxy A53 5G, кој припаѓа на средната класа на самртфони, сертифициран од...


Samsung Galaxy A53 5G наспроти Galaxy A33 5G: Што да очекуваме

@OnLeaks ги објави спецификациите на следните модели од Galaxy A серијата, кои би можеле да бидат новите најдобри опции на евтини...