Новости

Ова е најпродаваниот телефон на светот во првата половина на 2023

Samsung доминира на пазарот на смартфони и секоја година се надминува себеси. Меѓутоа, во првата половина на 2023, Apple продавал повеќе...


Samsung Galaxy S23 FE објавен со високо квалитетни рендери

Samsung до крајот на годината ќе го лансира новиот модел од Fan Edition серијата. Објавени се рендери од Стив Хемерстофер во меѓувреме ....


Новите Galaxy A54 5G и А34 5G излегоа со одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографи

Новата серија Galaxy A54 5G и Galaxy А34 5G влегува на голема врата: Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии


Samsung Galaxy A54 : Цена, спецификации и дата на лансирање

Samsung ја најави Galaxy A линијата: Galaxy A54 и Galaxy A34. Galaxy A54 5G ќе биде со почетна цена од $449 и почнува со продажба од 6...


Samsung Galaxy A34 и Galaxy A54 5G: Цена и спецификации

Цените на Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G се малку зголемени, но поради тоа што се видно подобрени. Сега излегоа и цените, но се уште не се...


Samsung Galaxy A54 и Galaxy A34 ќе бидат претставени на 15 март

Стив Хемерстофер (@OnLeaks на Twitter) објави дека Samsung ќе ги презентира Galaxy A34 и Galaxy A54 на 15 март. Се уште нема официјално...


Samsung Galaxy A34 и Galaxy A54 може да бидат поскапи од претходно

Samsung направи добра продажба со Galaxy A53 5G и Galaxy A33 5G од 2022 година. Сега протекоа информации дека новите модели Galaxy A54 5G...


Samsung Galaxy A34 и A54 протекоа пред официјалната најава за 18 јануари

Samsung потврди неделава дека следната Galaxy A серија ќе биде откриена на 18 јануари во Индија. Без да се открие името на телефонот,...


Објавени се најновите рендери со Galaxy A54 5G и Galaxy A34 5G!?

Android Headlines објави нови рендери со Samsung Galaxy A54 5G, кои веќе се сертифицирани од China 3C. Овој модел се очекува да излезе во...


Samsung Galaxy A54 5G протече, ќе биде најдобриот телефон во 2023

Samsung Galaxy A серијата не е за потценување, затоа што се рангира највисоко на сите списоци на најдобри смартфони од средната класа....


Samsung Galaxy A54 5G: Објавени се неофицијални рендери со дизајнот

Минатата недела Samsung официјално го пушти во продажба новиот модел на Galaxy A53 5G, а сега се појави и A54 моделот од следната...