Новости

Samsung Galaxy S22 се очекува да пристигне без ToF сензор

Задната камера на Samsung Galaxy S22 се очекува да нема Time-of-Flight (ToF) сензор, според најновите неофицијални информации. Инаку, ToF...


Мобилниот шеф на Samsung дава насока како да нема да се прави Galaxy Note годинава

Во минатиов период многу се зборуваше во јавноста за иднината на Samsung Galaxy Note серијата, која беше најдобрата премиум серија во...


Samsung Galaxy Note 21: Спецификации, кога излегува и цена

Samsung го зајакнува арсеналот со флексибилни смартфони во 2021 година. Иако постојано слушаме дека Samsung нема да го пушти Galaxy Note...


Galaxy Z Fold 3 би можел да биде „спиритуален наследник“ на Note 20

Samsung Galaxy S21 Ultra пристигна со S Pen поддршка, но не изгледа како баш наследник на Galaxy Note серијата. Потоа се мислеше дека...


Samsung One UI 3.1 ажурирањето носи моќни опции од Galaxy S21 во S20, Note20 и Galaxy Z сериите

Samsung One UI 3.1 ажурирањето носи моќни опции од Galaxy S21 во Galaxy S20, Galaxy Note20 и Galaxy Z сериите


FCC сертификат ја потврди S Pen поддршката кај Galaxy S21 Ultra

Директорот на Samsung Electronics ја потврди присутноста на S Pen, а сега и официјално излезе FCC сертификат за поддршка на S Pen кај...


iPhone 12 е најпродаван 5G смартфон во октомври

Apple ја претстави iPhone 12 серијата на 13 октомври, првата серија со 5G. Се разбира, месец октомври 12-та беше најпродаван смартфон во...


Сезоната на подарување отворена: Samsung Galaxy Watch 46mm на подарок со купување на одредени уреди

Компанијата Samsung дојде до позицијата лидер во глобалната индустрија на мобилните уреди преку врвниот квалитет на производите и...


Samsung Galaxy Note20 Ultra доби надградба за подобра батерија

Samsung Mobile лансираше нова софтверска надградба за премиум фаблетот Samsung Galaxy Note 20 Ultra со која значително се подобрува...


Samsung Galaxy Note20 Ultra доби софтверска надградба

Samsung Mobile лансираше помала, но значајна софтверска надградба за засега најмоќниот фаблет Samsung Galaxy Note20 Ultra, особено за...


Samsung Galaxy Note20 и Note20 Ultra – моќни перформанси на дланка

За време на својот прв виртуелен настан на почетокот на август, компанијата Samsung, на светската јавност претстави повеќе нови уреди...


Samsung Galaxy S21 (S30) Ultra 5G ќе ја замени Note серијата

Samsung има планови да ја обедини Galaxy S и Galaxy Note линијата следната година, со оглед на тоа што Galaxy S21 се планира да пристигне...


Samsung Galaxy S20 ги добива новитетите од One UI 2.5

Note 20 серијата на Samsung пристигнува со нов One UI кориснички интерфејс врз база на Android - One UI 2.5. Galaxy S20 уредите исто така...


Samsung Galaxy Note20 серијата достапна во Македонија Galaxy Buds и Tab S7+ од утре во продажба

Samsung Galaxy Note20 серијата достапна во Македонија Galaxy Buds и Tab S7+ од утре во продажба


Видео: Samsung го „отпакува“ Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Mobile еден ден по промоцијата на новите уреди од екосистемот го објави првото видео од отпакување на новиот галентен фаблет...


Samsung претстави пет нови, моќни Galaxy уреди

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. денес го организираше првиот виртуелен Galaxy Unpacked настан во својата историја, пренесуван...


Samsung Galaxy Note 20 – Нов екосистем за потребите во време на предизвици

Samsung Mobile соочен со глобалниот предизвик на пандемијата со КОВИД-19 на презентацијата Galaxy Unpacked 2020 истакна дека приоритет на...


Видео: Следете го во живо претставувањето на Samsung Galaxy Note 20

За неколку часа ќе започне возбудливиот промотивен настан Samsung Unpacked 2020 на кој се очекува да биде претставен новиот атрактивен...


Нов тизер за Samsung Galaxy Note 20 - Ова ќе биде следното нормално

На помалку од еден ден до долго очекуваниот Galaxy Unpacked 2020 настан, Samsung го прикажа вториот видео тизер за претстојниот Samsung...


Samsung Galaxy Note 20 Ultra тестиран со новиот Exynos 990

Како и вообичаено Samsung Mobile ќе лансира две верзии на претстојниот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 20 Ultra кој овој пат е...


Видео: Официјален трејлер 1 - Samsung Galaxy Unpacked 2020

Ни се приближува уште еден Samsung Galaxy Unpacked настан, само што овој пат во виртуелна форма. Не ја пропуштајте приликата на 5ти...