Новости

Samsung се очекува да го одржи Unpacked на почетокот на февруари

Најочекуваниот смартфон сега е Samsung Galaxy S23, за кого знаеме дека ќе излезе во февруари. Од ликстерите што речиси секогаш...


Преглед на Samsung Galaxy S23: Што очекуваме од следниот Galaxy

Веќе речиси сите спецификации се познати за следниот предводник на Samsung, само што не се официјално потврдени од Samsung Electronics....


Galaxy S23 Ultra би можел да ја добие најдобрата камера

Galaxy S23 Ultra ќе ја има најдобрата камера на сите времиња досега. Спецификациите што излегоа во јавноста го докажуваат тоа.


Samsung во финална фаза со One UI 5.1 за Galaxy S23 серијата

Според SamMobile, Samsung го завршува One UI 5.1 интерфејсот за Samsung Galaxy S23 предводничката серија, која ќе биде откриена следната...


Samsung и Google наводно работат на нов чипсет за следните Galaxy S модели

Интересни вести протекоа на Twitter од @OreXda. Корисникот Connor тврди дека Samsung развива Tensor чип заедно со Google и AMD графика за...


Samsung наводно спрема помоќна верзија на Snapdragon 8 Gen 2 за Galaxy S23

Galaxy S23 се очекува да излезе во февруари, 2023 година. Ice Universe објави дека Samsung ќе има ексклузивна верзија со Qualcomm...


Камерата на Galaxy S23 Ultra ја демонстрира силата против Pixel 7 Pro

Ice Universe објавил слики со цел да демонстрира колку подобра е сликата со Galaxy S23 Ultra, во споредба со Galaxy S22 Ultra и најновиот...


Samsung Galaxy S23 Ultra ќе биде со камера со резолуција од 200MP

Следниот Galaxy S23 Ultra ќе биде со Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 процесор и веројатно ќе пристигне во неколку верзии во зависност од...


Samsung Galaxy S23 излегува порано во 2023 година

Samsung секоја година го претставува новото S-семејство на крајот на февруари, а за оваа година се прогнозира дека новите модели...


Galaxy S23+ се појави на GeekBench со Snapdragon процесор

2023 година полека тропа на врата, со новата линија на Samsung Galaxy S телефони. Samsung користеше два различни процесора кај сите S...


Samsung Galaxy S23 Ultra: Првите примероци со камерата од 200MP

Apple и Google конечно ја прифатија повисоката резолуција на камерите, а Samsung се очекува да ги надмине своите ривали со сензор од...


Galaxy S23 Ultra: Бенчмарк резултатите укажуваат на неверојатни перформанси

Samsung Galaxy S23 семејството наводно ќе биде со Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 процесор. Galaxy S23 во меѓувреме се појави на Geekbench со...


Samsung Galaxy S23, S23+ и S23 Ultra: Неколку детали и спецификации

Во некој од следните месеци Samsung ќе ги претстави новите Galaxy S23, S23+, и S23 Ultra. Веќе знаеме многу детали за спецификациите на...


Првите рендери со Galaxy S23 и Galaxy S23+

Имаме преостанато уште 4-5 месеци пред Galaxy S23 серијата официјално да дебитира на почетокот на 2023 година. Веќе протекоа слики со...


Samsung листа за надградба со Android 13 софтвер

Google официјално го објави Android 13 во средината на август. Samsung се очекува да го вгради Android 13 со One UI 5.0 кориснички...


Samsung ќе лансира повеќенаменски безжичен полнач заедно со Galaxy S23

Во февруари 2023 година, од Samsung се очекува да ја лансира новата Galaxy S23 серија, а би можел и да лансира нов безжичен полнач....


Samsung Galaxy S23+ се очекува да пристигне со батерија од 4,500mAh

Samsung Galaxy S23+ се очекува да носи батерија со капацитет од 4,500 mAh. Оваа информација е извадена од сертификатот доделен на...


Samsung Galaxy S23 се очекува да излезе пред MWC 2023

Samsung Galaxy S23 серијата веќе протече и во слики и со спецификации. Galaxy S23 Ultra се очекува да биде опремен со Snapdragon 8 Gen 2...


Samsung ќе ги отстрани копчињата од Samsung Galaxy S-серијата

Дизајнот на смартфоните се чини како да стагнира во последните години, затоа што производителите се фокусираат на моќноста и камерата на...


Snapdragon 8 Gen 2 кај Galaxy S23 ќе се фокусира на потрошувачката на батеријата

За Qualcomm приоритет ќе биде ефикасноста и потрошувачката на батеријата, за својот нов Snapdragon 8 процесор, што ќе го вгради во...


Samsung Galaxy S23 Ultra доаѓа со најновиот процесор Snapdragon 8 Gen 2+

Има уште половина година додека Galaxy S23 Ultra да дебитира, а спецификациите веќе се објавуваат на интернет. Според @IceUniverse,...