Новости

Видео со Samsung Galaxy S21 Ultra и цените на сите модели

Samsung беше критикуван поради високите цени, но сепак неговите модели се неприкосновени во повеќе сегменти. Имаме поскапи и поевтини...


Samsung го претстави Galaxy S21 Ultra: епско искуство со паметни телефони

Samsung Electronics Co., Ltd. го претстави Galaxy S21 Ultra, водечки уред за 2021 година кој носи супериорно корисничко искуство што...


Претставени Samsung Galaxy S21 моделите со најмодерни камери во нов дизајн

Samsung Electronics Co., Ltd. денес ги претстави Galaxy S21 и Galaxy S21+ паметните телефони, најновите водечки уреди со нов дизајн,...


Официјално Samsung Galaxy S21 – Смартфон кој секојдневието ќе ви го направи епско

Samsung Mobile и оваа година ја применува философијата на иновации водени од човечките потреби, со идеја да го промени нашето секојдневие...


Samsung ќе дава бесплатни подароци за преднарачка

Претходно пишувавме за спецификациите на новата Galaxy S21 серија. Сега откриваме дека преднарачките почнуваат од денес, 14 јануари. Оние...


Сите Galaxy S21, S21+, S21 Ultra спецификации откриени

Спецификациите на новите Samsung смартфони се објавени од @evleak. Големината на дисплејот, меморијата, и батеријата на Galaxy S21 vs...


Samsung ќе понуди карбонски модул на камерата на Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 серијата ќе биде достапна во неколку бои за време на лансирањето: Phantom Violet и Phantom Black. Ќе има уште опции за...


Новиот Galaxy ве чека со подобра камера!

Претходно пишувавме какви бои ве очекуваат за сите модели поединечно од новата Samsung Galaxy S21 серија.  Со сите слики и рендери,...


Протекоа информации за црвен Galaxy S21 и син S21 Ultra

Samsung Unpacked 2021 го очекуваме за два дена, на кој ќе се открие Galaxy S21 серијата. Најновите слики пристигнуваат од Стив...


Samsung Galaxy S21 серија: Што да очекуваме од трите нови модели?

На 14 јануари, во 16:00 часот, Телефони.мк во живо ќе го следи настанот на Samsung Unpacked, на кој ќе биде презентирана Galaxy S21...


Кога Samsung Galaxy S21 ќе пристигне во Европа?

Samsung Mobile на 14 јануари ќе ја одржи големата промоција на новите премиум смартфони од серијата Samsung Galaxy S21, а потоа две...


Новиот тизер на Samsung за Galaxy S21 во споредба со претходниците

Samsung го почнува видеото со дамнешниот S7 модел и продолжува со понатамошните модели, и како тие се трансформирале со текот на времето....


Samsung Galaxy S21 ќе се продава некаде без полнач во кутијата

Samsung Mobile постои голема можност да ја промени истата политика на Apple и на одредени пазари да го продава најскапиот премиум...


Колку ќе чини Samsung Galaxy S21 серијата во Европа, САД и Обединетото Кралство

Samsung наводно се спрема за поевтина Galaxy S21 серија во споредба со Galaxy S20 серијата, додека Galaxy S21 Ultra ќе биде поскап во...


FCC сертификат ја потврди S Pen поддршката кај Galaxy S21 Ultra

Директорот на Samsung Electronics ја потврди присутноста на S Pen, а сега и официјално излезе FCC сертификат за поддршка на S Pen кај...


Galaxy Buds Pro со Samsung Galaxy S21 ќе имаат врвни функции

Samsung заедно со новиот премиум смартфон Galaxy S21 ќе ги лансира и новите безжични слушалки Galaxy Buds Pro со врвен аудио квалитет,...


Samsung со огромен влог во Exynos 2100 процесорот

Samsung Mobile вложи многу во развојот на новиот процесор составен од 8 јадра поделе во три категории со најнапредниот производствен 5...


Масивно протекување на рендери со Samsung Galaxy S21 и S21+

Масивно протекување на рендери со Samsung Galaxy S21 и S21+ Претстојната Samsung Galaxy S21 серија протече од Иван Блес и Роланд...


Веројатно е дека Samsung ќе го остави Galaxy S21 без полнач во кутијата

Јужнокорејскиот производител на смартфони, Samsung Electronics, многу беше веројатно дека нема да стави полнач во кутијата, во комплет со...


Рана и предвремена споредба на Samsung Galaxy S21+ и iPhone 12 Pro со видео

Samsung се спрема добро за рано-јануарската објава на новата Galaxy S21 серија на смартфони, а во меѓувреме е објавено видео на коешто се...


Три нови видеа од претстојните топ смартфони на Samsung!

Samsung следниот месец би можел да ја претстави новата генерација од најпопуларната серија на смартфони - Galaxy S. Неофицијално се...